Nový Spark
venku od 2. května
GATE CRASHER představují animovaný klip

GATE CRASHER představují animovaný klip

Svět se mění. A laťka domácích klipů také. Brněnská rocková parta GATE Crasher přichází s dílem, jaké se moc často nevidí – ve zbrusu novém klipu „Past“ vyprávějí silný příběh dokonalým spojením hudby a unikátní 3D animace zasazené do ponuré atmosféry podzimního New Yorku.

Skladba Past, pocházející z loni vydané desky #nevynechas, nechybí ani na aktuální výběrové desce 10 LET. Proto se kluci rozhodli ji ozdobit klipem, na kterém se pracovalo téměř rok. Ten se odehrává v pochmurném podzimním New Yorku a vypráví příběh dvou lidí, kteří se náhodně setkají, když bojují se svými vnitřními démony a zdá se jim, že život ztrácí smysl.

„Pro nás i spoustu našich fanoušků je písnička Past nejsilnější skladbou z poslední desky. Byli jsme již delší dobu rozhodnuti, že by si klipové zpracování zasloužila. Otázkou ale bylo, jak video k tak silnému příběhu natočit, abychom atmosféru skladby podpořili. 3D animace nám tohle všechno umožnila realizovat. Ve spolupráci s Václavem Kumbárem se podařilo vytvořit nádherné scény, která bychom při tradičním natáčení jen těžko zachytili,” nadšeně popisuje pozadí vzniku díla frontman Ondra Novák.

„Film má 24 snímků za vteřinu, celkem 9580 obrázků. Každý jednotlivý obraz je vypočítán z pohledu kamery a vzájemného postavení všech objektů v prostoru, každému objektu je přisouzen materiál. To znamená barva, schopnost odrazu světla a případně průhlednost. Použitý software je jedinečný open source projekt Blender 3D, který je komplexním programovým prostředím pro 3D tvorbu. Umožňuje modelování, rigging – rozpohybování modelu, animaci, simulace fyzikálních procesů, kompozici obrazových prvků, trasování pohybu a tvorbu počítačových her,“ doplňuje autor Václav Kumbár.

Na jaře GATE Crasher vyráží na společné jarní turné s kapelou Traktor. Následně svoji show přivezou v rámci #desetkrat tour na téměř 30 letních festivalů, včetně vystoupení na hlavních scénách Masters of Rock, Rock Heart v Moravském Krumlově a dalších.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace