Nový Spark
venku od 1. srpna
Gene Simmons: „Nedostatek peněz je příčinou všeho zla“

Gene Simmons: „Nedostatek peněz je příčinou všeho zla“

Slavní KISS měli k otázkám kolem peněz vždycky co říct. V novém rozhovoru pro American Songwriter se Gene Simmons rozmluvil o svém bohatství a také vysvětlil, proč by jeho pohled na věc neměl být vnímán negativně.

„Říká se, že bychom si neměli libovat ve svém bohatství. Ale to je blbost. Když někam přijdu s tím, že mám pár set milionů dolarů nebo dokonce miliardu, lidi na to: ‚Hele ho, kreténa!‘ Ale kdybych vyhrál peníze v loterii, každý by hlásil, jak je to skvělé, že mám spoustu peněz, kvůli nimž jsem vůbec nemusel pracovat. Přitom jsem si odmakal každý svůj cent. Takže já bych měl být tím, kdo může říct: ‚Koukejte, kolik mám peněz.‘ Ale ne, asi nemůžu,“ vysvětluje Simmons.

„Myslím si, že je lepší být bohatý než chudý. Tak to prostě je. Jako bohatý můžete vytvářet pracovní místa. Když jste bohatí, můžete věnovat peníze na dobrou věc. Chudý člověk mi nikdy práci nedal. A ten, kdo přišel s tvrzením, že peníze jsou zdrojem všeho zla, je pitomec. Peníze nejsou zdrojem všeho zla. Zdrojem všeho zla je jejich nedostatek.

„Důvod, proč lidi vytáhnou bouchačku, je v tom, že nemají peníze. Proč bych šel někam se zbraní loupit, když bych si mohl ty věci normálně koupit? Původem kriminality je nedostatek peněz a jedním z léků je dát lidem práci, nějaký zdroj k vydělání peněz, aby mohli uživit rodiny a nemuseli krást,“ domnívá se Gene.

O KISS, tedy Simmonsově hlavním zdroji peněz, jsme naposledy slyšeli před měsícem, v rámci obřího live streamu z Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Akce jim zajistila hned dva světové rekordy potvrzené Guinnessovou knihou rekordů: nejvyšší plamen na hudebním koncertě a největší množství plamenů spuštěných současně na hudebním koncertě.

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace