Nový Spark
venku od 2. dubna
Glennu Tiptonovi (JUDAS PRIEST) byl diagnostikován Parkinson, na turné nepojede

Glennu Tiptonovi (JUDAS PRIEST) byl diagnostikován Parkinson, na turné nepojede

JUDAS PRIEST dnes na svém oficálním facebookovém profilu zveřejnili, že Glennu Tiptonovi byla před deseti lety nalezena Parkinsonova choroba v raném stadiu. Průběh nemoci nyní už 70letému kytaristovi nedovoluje odehrát všechny písně PRIEST, a proto již s kapelou nebude nadále jezdit turné.

Věrný metalovému duchu, „the show must go on“, Tipton požádal kapelního producenta a kytaristu Andyho Sneapa, aby jej na pódiu zastoupil. „Chci, aby každý věděl, že je naprosto nezbytné, aby JUDAS PRIEST pokračovali v turné a že já z kapely neodcházím, pouze se změnila má role. Rovněž nevylučuji, že se ještě na pódiu podívám, když se budu cítit na hraní,“ uvedl Tipton.

Zbytek kapely rozhodnutí naprosto chápe a chválí ho za oddanost a píli za poslední roky, zejména při nahrávání nadcházejícího alba „Firepower“, které vyjde 9. března. „Je to skutečný metalový hrdina!“ píše kapela na svém Facebooku.

Na Parkinsonovu chorobu zemřel nedávno bubeník Pat Torpey z MR. BIG.

JUDAS PRIEST mají naplánovanou českou zastávku na 12. června, společně s MEGADETH se objeví v Plzni.


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace