Nový Spark
venku od 1. prosince
GODSMACK: „Chceme odcházet na vrcholu.“

GODSMACK: „Chceme odcházet na vrcholu.“

V době, kdy mnohé jiné zasloužilé kapely se skřípěním zubů zas a znovu vyrážejí na turné, vzdorujíce věku i proměnám hudebního byznysu zdevastovaného pandemickou výlukou, nacházejí GODSMACK vlastní způsob, jak se vyrovnat s neúprosnými okolnostmi, které jen těžko mohou ovlivnit.

Čtvrt století od vydání eponymního debutového alba završují diskografii osmým počinem „Lighting Up the Sky“, shrnujícím vše, čím si během bohaté kariéry prošli, a činí vědomé rozhodnutí stát se tím, čemu se v angličtině říká legacy act. Tedy kapelou těžící z minulosti, udržující vlastní odkaz, bez potřeby nahrávat novou muziku a připravenou fanouškům na koncertech servírovat jen léty ověřené pecky.

GODSMACK na Sparkshopu

Důležitý okamžik v historii čtverky z Bostonu přibližujeme v dubnovém čísle nejen skrz recenzi nového alba, ale i ve formě rozhovoru se Shannonem Larkinem v Galerii titánů, který je doplněný recenzemi shrnujícími celou jejich diskografii. Sympatický bubeník v něm nemluví jen o rozhodnutí pozvolna uzavřít kariéru, ale i o svém přístupu k hraní.

„Celé je to o tom, že chceme odcházet na vrcholu. Opakuju: Nekončíme! Budeme už jen koncertní kapela, tak dlouho, dokud nám to síly umožní, dokud se u toho budeme cítit dobře a dokud to bude znít dobře. Virbl zní dobře, jen když ho správně trefíš. Jsou staré kapely, které pořád hrají a hrají tak, jak jsou naučené, ale ta energie už tam prostě není. A nemusí to být nutně chyba těch muzikantů. Jednoduše už na to fyzicky nemají, i když se snaží. Takhle skončit nechci.“


Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace