Nový Spark
venku od 1. června
GODSMACK: „Chceme odcházet na vrcholu.“

GODSMACK: „Chceme odcházet na vrcholu.“

V době, kdy mnohé jiné zasloužilé kapely se skřípěním zubů zas a znovu vyrážejí na turné, vzdorujíce věku i proměnám hudebního byznysu zdevastovaného pandemickou výlukou, nacházejí GODSMACK vlastní způsob, jak se vyrovnat s neúprosnými okolnostmi, které jen těžko mohou ovlivnit.

Čtvrt století od vydání eponymního debutového alba završují diskografii osmým počinem „Lighting Up the Sky“, shrnujícím vše, čím si během bohaté kariéry prošli, a činí vědomé rozhodnutí stát se tím, čemu se v angličtině říká legacy act. Tedy kapelou těžící z minulosti, udržující vlastní odkaz, bez potřeby nahrávat novou muziku a připravenou fanouškům na koncertech servírovat jen léty ověřené pecky.

GODSMACK na Sparkshopu

Důležitý okamžik v historii čtverky z Bostonu přibližujeme v dubnovém čísle nejen skrz recenzi nového alba, ale i ve formě rozhovoru se Shannonem Larkinem v Galerii titánů, který je doplněný recenzemi shrnujícími celou jejich diskografii. Sympatický bubeník v něm nemluví jen o rozhodnutí pozvolna uzavřít kariéru, ale i o svém přístupu k hraní.

„Celé je to o tom, že chceme odcházet na vrcholu. Opakuju: Nekončíme! Budeme už jen koncertní kapela, tak dlouho, dokud nám to síly umožní, dokud se u toho budeme cítit dobře a dokud to bude znít dobře. Virbl zní dobře, jen když ho správně trefíš. Jsou staré kapely, které pořád hrají a hrají tak, jak jsou naučené, ale ta energie už tam prostě není. A nemusí to být nutně chyba těch muzikantů. Jednoduše už na to fyzicky nemají, i když se snaží. Takhle skončit nechci.“


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace