Nový Spark
venku od 1. června
GOJIRA představí českému publiku své nové album

GOJIRA představí českému publiku své nové album

Dvě nominace Grammy, nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie a životního prostředí a také kapela, která za poslední dekádu dokázala spojit několik metalových táborů dohromady. GOJIRA v lednu přijede do Prahy představit novou desku „Fortitude“.

Novou desku GOJIRY a jejich další merch seženete v našem Sparkshopu

Když bratři Duplantierovi v roce 1996 zakládali kapelu, asi si těžko představovali, že o několik let později budou předskakovat těm největším metalovým titánům – METALLICE a SLAYER, že by patřili mezi hlavní hvězdy světových festivalů, nebo že by mohli získat statut nástupců těchto metalových titánů.

Letošní novinka se jmenuje „Fortitude“ a fanoušci na ní čekali 5 let. Očekávání byla ohromná a minulá studiovka „Magma“ měla dvě nominace na Grammy. I když se GOJIRA na albu drží svých typických zbraní (přímočaré a neuvěřitelně masivní kytarové riffo-zabijárny s údernými dunivými bicími podporované fantastickým zvukem protknuté výrazně osobitou atmosférou a poselstvím), nepřestává se otevírat novým směrům a především prohlubuje celkový emocionální prožitek. A navrch přidává silnou hymničnost. „Fortitude“ je prostě opět událost a titul nejprodávanějšího alba v žebříčku Billboard v době vydání tomu odpovídá. Jestli takto má znít nekomerční metalový „mainstream“, sem s ním!

Doprovodem budou thrash/groove mlaďoši ALIEN WEAPONRY z Nového Zélandu a EMPLOYED TO SERVE z Anglie, kteří naservírují post-hardcore/metal s řízným vokálem zpěvačky Justine.

Koncert pořádá Obscure Promotion, vstupenky jsou k dostání v síti Ticketmaster.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace