Nový Spark
venku od 1. června
GUNS N´ ROSES s sebou do Prahy vezou vybrané hosty

GUNS N´ ROSES s sebou do Prahy vezou vybrané hosty

V sobotu 18. června na pražském letňanském letišti dojde k jedné z koncertních událostí roku. Po pěti letech se na místo činu vrátí GUNS N´ ROSES, navazujíc na turné utnuté zkraje roku 2020 koronavirovou pandemií. Půjde tak o další příležitost vidět bok po boku alespoň část staré sestavy, jmenovitě zpěváka Axla Rose, kytaristu Slashe, baskytaristu Duffa McKagana a klávesáka Dizzyho Reeda. Už dvacet let je Axlovi věrným společníkem též kytarista Richard Fortus, od roku 2006 bubeník Frank Ferrer a služebně i věkem nejmladší členkou kapely je klávesistka Melissa Reese.

Lupeny na koncert GUNS N´ ROSES můžeš koupit zde a stylově se na něj oháknout můžeš na Sparkshopu

GUNS N´ ROSES však s sebou vezou i velice solidní support, který by rozhodně bylo škoda promeškat. Jako první si pódium už v 16:15 přisvojí texaský kytarista Tyler Bryant se svojí formací THE SHAKEDOWN. Rodák z Paříže – nikoliv té francouzské, nýbrž stejnojmenného městečka na severu Texasu – získal svá první kytarová ocenění už coby teenager a záhy se začal objevovat ve společnosti legend jako jsou Jeff Beck, Joe Bonamassa nebo B.B. King a GUNS N´ ROSES předskakoval už na jejich předchozím reunionovém turné Not in this Lifetime. Dnes jedenatřicetiletý muzikant má s THE SHAKEDOWN na kontě čtyři řadová alba, na nichž se potkává blues s rockem a jemnými country vibracemi, to poslední, „Pressure“, vydané v roce 2020.


Leccos z toho, co bylo řečeno o Bryantovi, platí též na druhého předskokana, Garyho Clarka Jr. I on se narodil v Texasu i on svým kytarovým umem budil pozornost ještě coby nezletilý i on se ve své tvorbě pohybuje mezi rockem a blues (ale též R´n´B či soulem). V roce 2011 magazín Rolling Stone Clarka Jr. ocenil coby nejlepšího mladého kytaristu, o tři roky později získal svou první Grammy, k níž předloni přidal další tři za své zatím poslední album „This Land“ (2019), respektive stejnojmennou skladbu, v níž se vyrovnává s rasismem.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace