Nový Spark
venku od 3. června
GUNS N´ ROSES s sebou do Prahy vezou vybrané hosty

GUNS N´ ROSES s sebou do Prahy vezou vybrané hosty

V sobotu 18. června na pražském letňanském letišti dojde k jedné z koncertních událostí roku. Po pěti letech se na místo činu vrátí GUNS N´ ROSES, navazujíc na turné utnuté zkraje roku 2020 koronavirovou pandemií. Půjde tak o další příležitost vidět bok po boku alespoň část staré sestavy, jmenovitě zpěváka Axla Rose, kytaristu Slashe, baskytaristu Duffa McKagana a klávesáka Dizzyho Reeda. Už dvacet let je Axlovi věrným společníkem též kytarista Richard Fortus, od roku 2006 bubeník Frank Ferrer a služebně i věkem nejmladší členkou kapely je klávesistka Melissa Reese.

Lupeny na koncert GUNS N´ ROSES můžeš koupit zde a stylově se na něj oháknout můžeš na Sparkshopu

GUNS N´ ROSES však s sebou vezou i velice solidní support, který by rozhodně bylo škoda promeškat. Jako první si pódium už v 16:15 přisvojí texaský kytarista Tyler Bryant se svojí formací THE SHAKEDOWN. Rodák z Paříže – nikoliv té francouzské, nýbrž stejnojmenného městečka na severu Texasu – získal svá první kytarová ocenění už coby teenager a záhy se začal objevovat ve společnosti legend jako jsou Jeff Beck, Joe Bonamassa nebo B.B. King a GUNS N´ ROSES předskakoval už na jejich předchozím reunionovém turné Not in this Lifetime. Dnes jedenatřicetiletý muzikant má s THE SHAKEDOWN na kontě čtyři řadová alba, na nichž se potkává blues s rockem a jemnými country vibracemi, to poslední, „Pressure“, vydané v roce 2020.


Leccos z toho, co bylo řečeno o Bryantovi, platí též na druhého předskokana, Garyho Clarka Jr. I on se narodil v Texasu i on svým kytarovým umem budil pozornost ještě coby nezletilý i on se ve své tvorbě pohybuje mezi rockem a blues (ale též R´n´B či soulem). V roce 2011 magazín Rolling Stone Clarka Jr. ocenil coby nejlepšího mladého kytaristu, o tři roky později získal svou první Grammy, k níž předloni přidal další tři za své zatím poslední album „This Land“ (2019), respektive stejnojmennou skladbu, v níž se vyrovnává s rasismem.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace