Nový Spark
venku od 30. října
Hádka v JUDAS PRIEST – Rob Halford se ohrazuje proti výrokům bývalého kytaristy K. K. Downinga

Hádka v JUDAS PRIEST – Rob Halford se ohrazuje proti výrokům bývalého kytaristy K. K. Downinga

Do vydání „Firepower“ zbývá jen lehce přes týden, avšak nyní zastiňují nové album hádky mezi bývalým kytaristou K. K. Downingem a Robem Halfordem. Downing ve svém vyjádření naznačil, že Tiptonovu práci na albu z části obstaral producent Andy Sneap. Halford se proti tomu rezolutně ohrazuje.

„Zprávy o Glennovi, který byl nemocí konečně donucen skončit s živým hraním mě hluboce zasáhly a jsem z nich velmi smutný. Bude se s tím muset smířit, stejně jako já jsem se musel smířit s koncem našeho kytarového dua. Každý, kdo byl svědkem vývoje naší milované muziky se musí smířit s tím, že věci se mění nebo prostě končí,“ říká ve svém prohlášení Downing o Tiptonovi.

„S velkým smutkem musím oznámit, že jsem v šoku a ohromen tím, že jsem nebyl kontaktován, abych se vrátil na své původní místo kytaristy v JUDAS PRIEST. Návrat do kapely mi od mého odchodu sice nikdy nepřišel na mysl, ačkoli jsem stále oficiálně a právně členem JUDAS PRIEST. Nicméně nyní vidím zcela jasně, že jsem udělal správnou věc, když jsem kapelu opustil. Zdá se, že čas strávený v kapele a péče o její odkaz byl a je neoceněný více než jedním členem. Upřímně doufám, že jsem kvůli fanouškům nebyl požádán o návrat z finančních důvodů,“ pokračuje Downing.

„Znám Andy Sneapa, je to jeden z nejzasloužilejších lidí v rocku a metalu, jakého můžete potkat. K novému albu určitě přidal daleko víc než jen standardní producentskou práci. Nyní zbývá jen na vás fanoušcích, abyste se na kapelu šli podívat, užili si to a doplnili tak další skládanku hudební historie, ve které každý z vás hraje důležitou roli,“ popsal svůj náhled na věc Downing.

Rob Halford o den později přímo reagoval na toto naznačení, že by Andy Sneap nahradil Tiptona i na albu. Halford trvá na tom, že „všechno co slyšíte od Glenna na ‚Firepower‘ je ten úžasný Glenn Tipton.“

Halford dále nazval Downingovy komentáře nadbytečnými a myšlenku, že by Tipton osobně nenahrál své party na „Firepower“ odmítl jako „na tisíc procent mylnou“. „Kategoricky říkám, že jsou takovéto narážky na tisíc procent mylné. Byl jsem s Glennem po celou dobu nahrávání kytar a makal opravdu tvrdě. Představte si chlapíka s deseti lety Parkinsona. Nikdy jsem neviděl nikoho tak statečného, každá píseň pro něj byla výzvou. Ale vše den za dnem zvládl.“

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
05.11. LIVESTREAM PARADISE LOST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?