Nový Spark
venku od 3. ledna

HALESTORM řádili v Mnichově. Lzzy vás pozdravuje - video!

Američtí rockeři HALESTORM stoupají stále výš a výš a aktuálně dobývají Evropu. Grammy oceněná kapela je v současné době jedno z nejžhavějších těles na rockové scéně a formu potvrzuje i koncertně. Spark se za "hvězdami" vypravil do Mnichova, kde fanoušci zažili večer ve jménu čistokrevného rock'n'rollu. Stojí to za to, už kvůli skvělé Lzzy Hale. Rockerka do nepohody nejenže výborně zpívá a drtí kytaru, ale je to hlavně sympatická ženská, která by se pro všechny rozdala. I pro vás!

Kapelu na turné doprovodily divoké smečky WILSON a NOTHING MORE.Prvně jmenovaní to vzali hezky od podlahy a zejména frontman Chad Nicefield byl až nehorázně napumpovaný adrenalinem. Skoro to vypadalo, že chce Theatrefabrik zbourat. NOTHING MORE jsou ale o něco vyšší liga. S poslední stejnojmennou deskou nastavili laťku alternativního metalu hodně vysoko. Ovšem to není nic proti jejich živému provedení. NOTHING MORE jsou nabušenou mlátičkou jednadvacátého století, která v sobě kloubí všechna plus pro to, aby se mohla stát ikonou náctiletých metalistů. Technicky výborné, má to ohrmomné koule, zpěvák Johny Hawkins je jedním slovem šílenec... Je to nářez, který nepotřebuje komentáře. Naprosto vás to zatluče do země a i tak nebudete mít dost. Na místě tak byly obavy, co může přijít pak. Čím můžou HALESTORM překonat tak masivní, neurvalý, ale současně precizní metal? Jenže omyl, přátelé! Lzzy Hale je zkrátka eso, které by chtěl mít v kapele každý muzikant. Tahle holka má charisma větší než socha Svobody. Jakmile se objeví na pódiu, je vymalováno. Jestliže znáte její zpěv jen z desek, tak koncert vás sejme. Lzzy je jako utržená ze řetězu. Dává do toho vše. Umí zařvat, zjemnit, dává i vysoké tóny. Do toho všeho stíhá řádit na kytaru a famózně jí doplňuje i zbytek kapely. Koncert je asi tak stokrát lepší než jejich placky. Živě je to špinavé a kytarové. Je to válec, který jede na plný plny od prvního sešlápnutí. Fanoušci šíleli. Nabouchaná hala umocnila atmosféru na bod varu. Tohle jsou okamžiky, proč člověk jezdí na koncerty.

Co dodat? Snad jen, že se uvidíme 13. 8. v pražském Lucerna music baru a že 10. dubna vychází HALESTORM nová placka "In To The Wild Life".

text/foto/video: David Havlena

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace