Nový Spark
venku od 1. prosince

HARLEJ vyráží na jarní turné...

Skupina Harlej vyráží na jarní turné „100% živě“ a servíruje netypický předkrm, nový singl „Než to s náma půjde ke dnu“.

Po nepříliš studené zimě, kterou kapela věnovala částečně regeneraci ve formě dovolených, přichází jaro a s ním nová koncertní show, proložená komornější verzí unplugged. Po dvou letech, kdy kapela vydala poslední album, přichází rockový Harlej s novinkou Než to s náma půjde ke dnu. Natočila ji v lednu v pražském studiu Blue Velvet v produkci Standy Barocha.

Jak je u Harleje obvyklé, je zcela nemožné dopředu odhadnout zda natočí jednu, dvě písničky a nebo rovnou celé album. Tentokrát si kapela dává načas. Celé album chystá k vydání na podzim a na jaro a léto si připravila dvě věci. První jarní hudební vlašťovkou od Harleje se stala definitivně písnička Než to s náma půjde ke dnu.

Kapelník Tonda Rauer k tomu dodává a vysvětluje: „Singl Než to s náma půjde ke dnu, je taková první vlašťovka, první ochutnávka z připravované desky a nutno dodat je to velmi netypický předkrm. Chystané album chceme vydat na podzim tohoto roku. Ano, je to pro nás hodně netypická věc, jako když oběd začnete zákuskem. Trombon, klarinet a trubka se u Harleje skutečně nevyskytují moc často, vlastně je to premiéra. Dneska jsou u nás všichni hodně depresivně naladění a někteří působí jako když se ve špatné náladě snad koupou. Ta písnička je pro lepší pocit, ať už to s námi půjde ke dnu nebo ne.“

Turné začalo 13.3. v Praze v Hard Rock Cafe, jedním ze čtyř unplugged speciálů, které prokládají celé jarní turné. Koncerty zavedou skupinu do českých a moravských sálů, a celé turné „100% živě“ vyvrcholí 12.4. v Jindřichově Hradci.

Aktuální koncerty:
13.3. Praha - Hard Rock Cafe - unplugged
14.3. Tábor
15.3. Nová říše
20.3. Liberec - klub Bunkr - unplugged
21.3. Miroslav u Znojma
22.3. Herálec
27.3. Český Krumlov - klub Fabrička - unplugged
29.3. Staňkov
2.4. Brno . KD Semilasso
3.4. Ostrava - Garáž
4.4. Olomouc – S-Cube
5.4. Kolín - Staré Lázně
10.4. Litomyšl – klub Kotelna - unplugged
11.4. Prachatice - Park Hotel
12.4. Jindřichův Hradec – KC Jitka

www.harlej.cz

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
A co FAKKER!?