Nový Spark
venku od 3. června
Heavy metal slovem božím, kážou nevinně INGOTT

Heavy metal slovem božím, kážou nevinně INGOTT

Ryzí těžce kovové těleso, které má svou domovskou půdu na úrodné Moravě, vypouští do éteru singl „Commando“. Není už nějakou dobu tajemstvím, že stejný název nese i nová deska uskupení kolem Jury Šperla, kytaristy, kterého proslavilo účinkování v průkopnických CITRON. Dnes je ovšem jeho kumpanií INGOTT.

Nové album INGOTT objednávejte na našem Sparkshopu!

„Na počátku bylo slovo, a to slovo bylo Metal!“ prohlásil k písni odvážně Jura Šperl a pokračoval: „Snad se znalci Janova evangelia nebudou příliš hněvat za ten lehce upravený úvodní verš, mě to prostě přišlo docela trefné. Je to jasná pocta všem, kteří heavy metal uznávají jako jednu ze svých životních hodnot, nacházejí v metalu oporu a jeho prostřednictvím se brání všední realitě. Mluvím z vlastní zkušenosti. Ale pravým spouštěcím impulzem k napsání tohoto songu bylo dojemné a emotivní setkání s fanklubem Commando Ingott (odtud název),“ vyznal se Šperl směrem k fanouškům INGOTT.

„Téma je tím pádem dané, verše se "psaly samy" a původně bylo o sloku víc, zdálo se však zbytečné song natahovat, a tak nakonec vůbec nezazní. Z textu je cítit patos a některé fráze můžou připadat jako klišé, má to tak ale už z podstaty věci být. Zvolené střední tempo a hutný sound jsou ideální základ pro hymnický refrén podehraný zatěžkaným riffem, který zazní opakovaně na konci skladby a je doplněn osmi takty kytarovým sólem. Je to prosté, srozumitelné a bez komplikací,“ prozrazuje kapelník INGOTT, který tak opět poodhrnuje struktury samotné skladby.

A jaké má „Commando“ ambice? „Jasná titulní věc nového CD, která má taky slušnou šanci stát se koncertní hitovkou, takže je v plánu výroba klipu v produkci Labradorfilmu,“ odtajňuje ještě Jura Šperl.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace