Nový Spark
venku od 1. února
HELLOWEEN: Budoucnost dýňové sedmy

HELLOWEEN: Budoucnost dýňové sedmy

Velké kapely píšou velké příběhy. HELLOWEEN story už od poloviny 80. let plní stránky metalové historie zajímavými zákruty a nevšedními vibracemi. Nyní se píše celá nová kniha historie kapely, která je zřejmě nejnašlapanější kapelou na současné heavy/power scéně. Čtěte deset stran titulního materiálu s HELLOWEEN.

Kapele posilněné dvěma členy zlaté keeperovské éry vychází nové album s všeříkajícím názvem „Helloween“. Abychom desku a náladu v HELLOWEEN řádně pochopili, spojili jsme se s představiteli staré i novější éry, Kaiem Hansenem a Andim Derisem. Album „Helloween“ prezentuje kapelu překypující kreativitou a milionovými nápady, které jim mohou ostatní velké spolky jen tiše závidět. Po pětatřiceti letech v hudebním zápřahu ze sebe chlapi dovedli vydat písně hodné jejich kariéry a zároveň si nevykrádat vlastní pokladnici. S životem nabranou pokorou a skromností odmítají svorně Andi i Kai, že by nová inkarnace HELLOWEEN určovala tep současného heavy/power metalu, nechť si však udělá názor fanoušek sám. Se svěží jiskrou v oku hledí tito věční hledači nových metalových horizontů vstříc neznámé budoucnosti. Račte vstoupit do dýňového vesmíru přátelství, zkušenosti a profesionality…

Nové album HELLOWEEN a merch hledejte na Sparkshopu.


Michael Schenker je vskutku pozoruhodná, a také velmi rozporuplná a kontroverzní osobnost. Hovoří o sobě v takových superlativech a s takovou chválou, jistotou a nadřazeností, že by si jeden myslel, že je arogantní. Skutečnost je však milionkrát složitější a ve velice otevřené Galerii Titánů vám předkládáme příběh jednoho z nejlepších kytaristů v rocku. „To já jsem SCORPIONS nastartoval a byl u jejich zrodu. Sháněl jsem všechno potřebné pro zajištění provizorní zkušebny. Od svých šestnácti jsem pak pro ně skládal i veškerou hudbu. Hádám ale, že právě vzhledem k mému nízkému věku a obecně věkovému rozdílu mezi námi – všichni ostatní byli zhruba o sedm let starší – se mě v podstatě rozhodli tak trochu využít. Nechápu, proč to mezi námi někdy bylo tak špatné a co je vedlo k tomu dělat určité špatné věci. Spíš by mi měli poděkovat a být vděční za to, co jsem pro ně udělal.“(smích)


Červnové číslo je až po okraj nacpané rozhovory. Telegraficky – FEAR FACTORY, GAMMA RAY, FLOTSAM & JETSAM, ARTILLERY, NECRONOMICON, RISE AGAINST, BLACKMORE’S NIGHT, RED FANG, Igor Cavalera Jr., Ted Parsons (PRONG, SWANS), Martin van Drunen (ASPHYX), CRYPTA, CRYPTOSIS a mnohem více!

Do české kotliny míříme v rubrikách Deep Look Inside a Ušní průplach. Zatímco se do hloubi duše díváme Martinu „Marthusovi“ Škaroupkovi z CRADLE OF FILTH a TITANIC, uši proplachujeme Desedovi z DARK GAMBALLE a TRNY A ŽILETKY. V Holocaust Nightmare probíráme s Brunem novou nahrávku KRABATHOR a z gothic scény se hlásí CATHEDRAL IN FLAMES.

Nové album HELLOWEEN nás zaujalo natolik, že jsme výjimečně věnovali obě strany megaposteru právě jim. Sběratelé si budou muset koupit dvě čísla nebo pravidelně otáčet.

Příjemné čtení a relaxaci v dobré společnosti vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
22.02. DEPECHE MODE
23.02. PERSEFONE, HYPNO5E, STELLAR CIRCUITS, ad.
23.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
24.02. DEPECHE MODE
24.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
24.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace