Nový Spark
venku od 31. května
HENTAI CORPORATION - "Dr. Zaius"

HENTAI CORPORATION - "Dr. Zaius"

Následující recenze je zasvěcená prvnímu oficiálnímu EP české skupiny Hentai Corporation, která je k vidění na mnoha festivalech a která si díky svému netradičnímu, velice zajímavému a ojedinělému pojetí tvrdé hudby získává čím dál tím více příznivců, což dokazují nejen dobrá umístění v různých anketách. Skupina se zapisuje do paměti diváků svým velice energickým koncertním vystupováním obohaceným velkou dávkou showmanství, hudební virtuozitou a také nádechem provokace a drzosti. Díky narůstající popularitě vypustila kapela letos do světa EP nesoucí název "Dr. Zaius".

Celou desku otvírá skladba "Dr. Zaius" s intrem flašinetu, na který z ničeho nic naváže zpěvem Radek Škarohlíd. Již zde je jasně patrné jak umí Škarohlíd se svým hlasem skvěle zacházet. Vyšší polohy zní v jeho podání více, než skvěle a posluchače zaujmou hned na první poslech. K tomu všemu burácí hudba v rytmu divokého metalu, aby pak přešla do klidnější jazzové podmalby. Zde ukazuje Radek další skvělou ukázku práce s hlasem. Rockový ječák nechává být a pokračuje čistým zpěvem, který se pak společně s hudbou převrhne do refrénu. Ten tvoří opět skvěle našlapaný metal. Nejen dvojšlapky hrdě doprovází zpěvákův ječák a píseň posléze záchází zpět do klidnějších slok. V momentě, kdy si myslíte, že vás již nemůže nic překvapit, zazní v mezihře do anglicky zpívaného textu Radkův vzkaz: "...Jando, ty stará kurvo!...", a následuje metalový nářez.

Po výtečném otvíráku přichází klidnější balada s názvem "Call me! Womann!" začínající klavírní hrou. Zpěvák a muzikanti nyní předvádějí své nadání v uvolněnějším tempu a skladba je opět milé překvapení. Další na řadě je tentokrát swingovo-metalový nářez "Would you give me more?" Jako v první skladbě zde skupina perfektně propojuje prvky metalu, jazzu a swingu. Poslední stopu alba tvoří zatím asi nejznámější hentaiovská skladba "No More Love (Save Hentari)" s hostujícími, v hardcorové scéně dobře známými, Atarri Terror. Tento tvrdý metal nabízí skvělý výkon, jak instrumentální, tak opět z hlediska zpěvu. Zpěvácké trio dodává skladbě nové rozměry a "No More Love" je zatím jeden z nejlepších kousků hentaiovské tvorby.

Pokud mám celé EP shrnout, tak jako výborný nářez, který velice baví, nabízí výbornou fúzi několika celkem odlišných stylů a navíc po jeho poslechu budete chtít desku slyšet znovu a znovu. Výborní hudebníci, výborná, nápaditá a velice originální hudba a vynikající instrumentální a pěvecké výkony. Pokud toto má být pouze příprava na první LP, potom se máme skutečně na co těšit.

Nový Spark
venku od 31. května
Kalendář akcí
16.06. Dead Kennedys
17.06. Def Leppard, Whitesnake
17.06. Monolord
17.06. Bad Wolves
18.06. Sum 41
19.06. Kiss, ZZ Top
21.06. Death Coffee Party
21.06. Billybio
22.06. Lavorovica Fest
22.06. Amity Affliction, Cane Hill
A co FAKKER!?