Nový Spark
venku od 2. května
Hororová série RockOpery Praha slaví další triumf

Hororová série RockOpery Praha slaví další triumf

Premiéra nejnovějšího díla Milana Steigerwalda a Pavly Forest Frankenstein, plánovaná na 10. dubna, je vyprodaná. Nejžádanější opera probíhající sezóny se pro velký zájem na jeviště vrátí při repríze, která proběhne 13. června.

Frankenstein spadá do hororové série, kterou divadlo započalo minulý rok s velmi úspěšným Vymítačem, jehož dvě premiéry zhlédlo dohromady zhruba 1600 diváků. Nejnovější opera se s nejvyšší pravděpodobností dočká srovnatelné obliby.

"Na románu Frankenstein nás zaujalo, že je v literatuře prvním dílem svého druhu, a že ho napsala žena. Postavy v něm mají emotivní, podvědomé reakce. Z toho vychází i choreografie Iriny Andreevy, která působí až animálně," řekla webu RockOpera.cz libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka Pavla Forest s tím, že chystaná rocková opera bude i pro skalní fanoušky divadla neobvyklá a šokující. V hlavních rolích se představí: Viktor Dyk, Jan Toužimský, Honza Tláskal, Žántí, Pavla Forest, Magdalena Tempírová a další. Režie se ujal Roman Štolpa.

Po plánované premiéře pak divadlo uvede 25. dubna další ze svých velkých hitů, metalovou adaptaci díla Johanna Wolfganga von Goetheho Faust.

Foto: Libor Nedvídek

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
26.05. Svartidaudi, Saturnalia Temple Almyrkvi
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
A co FAKKER!?