Nový Spark
venku od 30. srpna
Hororová série RockOpery Praha slaví další triumf

Hororová série RockOpery Praha slaví další triumf

Premiéra nejnovějšího díla Milana Steigerwalda a Pavly Forest Frankenstein, plánovaná na 10. dubna, je vyprodaná. Nejžádanější opera probíhající sezóny se pro velký zájem na jeviště vrátí při repríze, která proběhne 13. června.

Frankenstein spadá do hororové série, kterou divadlo započalo minulý rok s velmi úspěšným Vymítačem, jehož dvě premiéry zhlédlo dohromady zhruba 1600 diváků. Nejnovější opera se s nejvyšší pravděpodobností dočká srovnatelné obliby.

"Na románu Frankenstein nás zaujalo, že je v literatuře prvním dílem svého druhu, a že ho napsala žena. Postavy v něm mají emotivní, podvědomé reakce. Z toho vychází i choreografie Iriny Andreevy, která působí až animálně," řekla webu RockOpera.cz libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka Pavla Forest s tím, že chystaná rocková opera bude i pro skalní fanoušky divadla neobvyklá a šokující. V hlavních rolích se představí: Viktor Dyk, Jan Toužimský, Honza Tláskal, Žántí, Pavla Forest, Magdalena Tempírová a další. Režie se ujal Roman Štolpa.

Po plánované premiéře pak divadlo uvede 25. dubna další ze svých velkých hitů, metalovou adaptaci díla Johanna Wolfganga von Goetheho Faust.

Foto: Libor Nedvídek

Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
23.09. MISÞYRMING, DARVAZA & VORTEX OF END
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
24.09. FÖLLAKZOID
25.09. Magic sword
27.09. STROMBOLI
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
02.10. Protector, Denet
02.10. ROGER WATERS - film
02.10. OMNIUM GATHERUM, HAMFERÐ, HEIDRA
A co FAKKER!?