Nový Spark
venku od 29. listopadu
Hororová série RockOpery Praha slaví další triumf

Hororová série RockOpery Praha slaví další triumf

Premiéra nejnovějšího díla Milana Steigerwalda a Pavly Forest Frankenstein, plánovaná na 10. dubna, je vyprodaná. Nejžádanější opera probíhající sezóny se pro velký zájem na jeviště vrátí při repríze, která proběhne 13. června.

Frankenstein spadá do hororové série, kterou divadlo započalo minulý rok s velmi úspěšným Vymítačem, jehož dvě premiéry zhlédlo dohromady zhruba 1600 diváků. Nejnovější opera se s nejvyšší pravděpodobností dočká srovnatelné obliby.

"Na románu Frankenstein nás zaujalo, že je v literatuře prvním dílem svého druhu, a že ho napsala žena. Postavy v něm mají emotivní, podvědomé reakce. Z toho vychází i choreografie Iriny Andreevy, která působí až animálně," řekla webu RockOpera.cz libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka Pavla Forest s tím, že chystaná rocková opera bude i pro skalní fanoušky divadla neobvyklá a šokující. V hlavních rolích se představí: Viktor Dyk, Jan Toužimský, Honza Tláskal, Žántí, Pavla Forest, Magdalena Tempírová a další. Režie se ujal Roman Štolpa.

Po plánované premiéře pak divadlo uvede 25. dubna další ze svých velkých hitů, metalovou adaptaci díla Johanna Wolfganga von Goetheho Faust.

Foto: Libor Nedvídek

Nový Spark
venku od 29. listopadu
Kalendář akcí
14.12. Northlane, Silent Planet, Void Of Vision
14.12. ÁRSTÍÐIR
14.12. MUNICIPAL WASTE, TOXIC HOLOCAUST, ENFORCER, SKELETAL REMAINS
16.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
17.12. ARCHSPIRE, BENEATH THE MASSACRE, VULVODYNIA, INFERI
17.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
18.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
19.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
21.12. JINJER, THE AGONIST
21.12. STRAY FROM THE PATH, THE DEVIL WEARS PRADA, GIDEON, LOATHE
A co FAKKER!?