Nový Spark
venku od 1. června
HUDBA PRAHA se dočkala vydání svého významného alba „Maelström“ na vinylu

HUDBA PRAHA se dočkala vydání svého významného alba „Maelström“ na vinylu

Maelström je jedno z nejvýznamnějších alb skupiny Hudba Praha a patří mezi zásadní domácí alba 90. let. Nyní vychází v remasterované podobě na vinylu. Reedice druhého studiového alba skupiny Hudba Praha vychází k 30. výročí svého vzniku. Obsahuje nezapomenutelné písně jako Máma táta nebo Pal vocuď.

Skupina nahrála Maelström ve složení: Michal Ambrož (kytara, zpěv, kapelník), Bohumil Zatloukal (kytara); Vladimír Zatloukal (kytara), Jan I. Wünsch (baskytara, zpěv), Ludvík Eman Kandl (bicí, zpěv), Karel Malík (saxofon, zpěv), Daniela Starhonová-Čelková (zpěv), Jarmila Jamajka Koblicová (zpěv).

„Když zalovím v paměti ve vzpomínkách na vznik alba Maelström, objeví se mi nevytopené Roxy, kde jsme písně nahrávali komplet i se zpěvem naživo tak dlouho, až to kluci ze Sona odsouhlasili. Nakonec naše zkřehlé prsty ani nejsou v nahrávce poznat, hlasy se zahřály panákama. Dopadlo to dobře, ale dnes si těch 10 nad nulou ani nedokážu při nahrávání představit. Jsem rád, že vzniklo LP, ať se líbí a prodává!“, vzpomíná na natáčení a vinylu žehná Vladimír Zatloukal.

HUDBA PRAHA na Sparkshopu

Autorem většiny skladeb je nedávno zesnulý Michal Ambrož, pod zbývajícími jsou podepsáni J. H. Krchovský, Jan I. Wünsch, Zdena Pištěková, Markéta Ambrožová, Ludvík E. Kandl a Jaromír Palme. Autor obalu, nehrající člen kapely, Karel Haloun upravil jeho původní podobu speciálně pro toto vydání.

„Osou obalu se tehdy stal příběh jedné mikulovské rodiny, jejíž členové patřili jak k zakládajícím členům KSČ, tak k příslušníkům NSDAP. Rozhodl jsem se proto vytvořit jakousi kombinaci komunistické pěticípé hvězdy a hákového kříže, dvou symbolů totalitních ideologií, kterou jsem pojmenoval „hakenstern“. Delší dobu ji pak kapela používala jako logo. Pro potřeby prvního vydání na LP jsme původní vizuál CD museli s Luďkem Kubíkem lehce modifikovat, neboť jeho pouhé zvětšení by v novém formátu působilo poněkud neohrabaně. Pevně doufáme, že si tato skvělá deska najde cestu i k novým posluchačům,“ dodává v této souvislosti Karel Haloun.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace