Nový Spark
venku od 2. března
Husina dne: FOO FIGHTERS ve Wembley vzpomínali na Taylora Hawkinse i s jeho synem

Husina dne: FOO FIGHTERS ve Wembley vzpomínali na Taylora Hawkinse i s jeho synem

V sobotu se na londýnském Wembley stadionu uskutečnila jedna z největších koncertních událostí roku. Vzpomínka na zesnulého bubeníka FOO FIGHTERS Taylora Hawkinse. V režii kapely, ovšem plná hvězdných hostů.

Na bubenického sympaťáka, který v březnu předčasně odešel z tohoto světa ve věku padesáti let, přišli zavzpomínat mimo jiné Lars Ulrich z METALLIKY, Brian Johnson z AC/DC, Travis Barker z BLINK-182, Brian May a Roger Taylor z QUEEN nebo Liam Gallagher z OASIS. Během unikátního večera zaznělo celkem padesát skladeb, přičemž ty od FOO FIGHTERS tvořily jen pětinu setu. Jedním z vrcholů byl přitom nepochybně jejich hit „My Hero“, na který za bicí usedl šestnáctiletý Hawkinsův syn Shane.

FOO FIGHTERS na Sparkshopu

Ma konci měsíce, 27. září, proběhne obdobná vzpomínková akce, tentokrát však v Los Angeles. Část hostů bude stejná, přidají se ale i někteří noví, včetně například Gene Simmonse z KISS, Nikkiho Sixxe z MÖTLEY CRÜE nebo popové zpěvačky Miley Cyrus. I tuto akci bude v zámoří streamovat stanice Paramount, respektive YouTube kanál MTV, a můžeme doufat, že v budoucnu se oba večery objeví i na fyzických nosičích.

Nový Spark
venku od 2. března
Kalendář akcí
27.03. PROTHEUS, GATE CRASHER
28.03. AXEL RUDI PELL
28.03. NECRO METAL PILGRIMS 2026
28.03. PROTHEUS, GATE CRASHER
30.03. POLAR
31.03. BANSHEE
01.04. NAXEN, LOS MALES DEL MUNDO, SUEL
03.04. PROTHEUS, GATE CRASHER
03.04. LIK
04.04. LIK
A co FAKKER!?
logo