Nový Spark
venku od 1. září

HYPOCRISY, HATESPHERE - 5.10.2013, Zlín, Masters of Rock Café

Podzimní koncertní sezóna už jede naplno a důkazem toho byla i sobotní zastávka švédských HYPOCRISY v rámci druhé části turné k nové desce „End of Disclosure“.

V osm večer zahájil domácí support FORREST JUMP a popravdě řečeno, nebyla to vzhledem k charakteru akce zrovna nejlepší volba. Nehledě na to, že v předsálí se zrovna samotní HYPOCRISY vrhli na podpisovku a myslím, že je zřejmé, kde se mačkalo více lidí.

Dánští HATESPHERE, kteří jeli toto turné po boku švédského headlinera, to už měli z hlediska diváků veselejší a vzhledem k tomu, že se jednalo o úplně poslední koncert celé šňůry, blbnulo se i na pódiu. V hlavní roli byla potravinová fólie, kterou měl nejdříve Mike Park Nielsen omotané činely a zpěvák Esse Hansen zabandážovaný mikrofón, aby ho před a při poslední skladbě technici zabalili skoro celého jako mumii. HATESPHERE se na posledních albech přiklonili k pořádnému thrashingu (pod kterým však stále bublají dozvuky core a moderního groove metalu), který mistrně odsekali i ve Zlíně a díky pohodě panující na pódiu si snadno získali i fandy v sále.

Ti však hlavně čekali na HYPOCRISY a ti se jim odvděčili měrou vrchovatou. Kromě novější tvorby se švédská čtveřice (posílena i na aktuálním turné o kytaristu Tomase Elofssona) ponořila i hluboko do minulosti a potěšila skalní fanoušky skladbou „Necronomicon“ z alba „Osculum Obscenum“. Peter Tägtgren se sice celou dobu tvářil vážně, ale ani chvíli mezi svými úžasnými chropoty, řevy a skřeky (pořád nechápu, jak ten chlap to má v krku naštelováno) nezapomínal třepat hlavou a chodit hecovat diváky na obě strany pódia. A protože vše klaplo i po zvukové stránce (ideální hlasitost a po prvních dvou skladbách i vyvážení nástrojů), museli domů všichni odcházet spokojeni. HYPOCRISY – to je deathmetalová jistota, která nikdy nezklamala.

Fotogalerie Zdenka Zeleného zde

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
10.10. LIVESTREAM ARMORED SAINT
17.10. LIVESTREAM OBITUARY
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?