Nový Spark
venku od 2. května
Jak METALLICA k Jožinovi přišla

Jak METALLICA k Jožinovi přišla

Byl to jak blesk z čistého nebe. Jedna z největších metalových kapel světa na dlouho očekávaném koncertě v Praze najednou hraje odrhovačku, kterou všichni znají od táborových ohňů a sjíždění řek. Jak se dostal „Jožin z bažin“ do set listu METALLIKY?

Nevěděl o tom ani Ivan Mládek, ani pořadatelské agentura Live Nation, ale jeden Čech o tom věděl. Nápad na Jožina vnuknul Robertu Trujillovi David Karon, spolumajitel firmy na kytarové pedály, KHDK, kterou založil společně s Kirkem Hammetem.

Na FB KHDK popsal celou anabázi cesty Mládkova evergreenu na pódium O2 arény.

Jak jsme Metallice nakukali Jožina z bažin
Jak asi víte, zakladatel KHDK, David Karon, žije dlouhodobě v Praze. Koncem února se mu ozval kámoš Scott Ian z Anthrax s tím, že Robert Trujillo hledá pro Metallica českou písničku, co by si s Kirkem střihli v Praze.

Rob už měl vybrané „lokální“ písničky pro celé Evropské turné a zbývalo mu jen najít nějakou českou. Rob Davidovi napsal: „I’m having a difficult time finding that catchy classic Czech singalong. I would be stoked to play a crazy grind core tune, or retro 60s/70s pop song, or if you know of any vintage rock bands from there, metal?“ Byl otevřený všem žánrům a chtěl, aby si s ním zazpívala celá O2 arena.

David posbíral songy, které má sám rád. Stadionovou vyřvávačku typu Rock Me Like a Hurricane od Scorpions co Metallica hrála v německém Mannheim v české kotlině sice nemáme, ale na finální seznam se dostala Lucie (Oheň a Černí Andělé), Sluneční Hrob, Schelingerovy Jahody Mražený a povinná Škoda Lásky. Jóžina tam David přihodil nakonec trochu jako vtip, ale sám ho miluje, takže řekl Robovi, že to je song „about a swamp monster“ a jeho osobní favorit. Výběr nechal na Robovi.

Už za pár hodin přišla odpověď od Roba. „OMG!!!!!! Just heard the Ivan Mladek song, Jozin z Bazin = INCREDIBLE! This seems perfect and it's the classic singalong, this is the 'El Muerto Vivo' of Praha! Kirk will love this song as well.“

A bylo jasno. O týden později se Rob ozval, že se zrovna doučil Rock Me Amadeus na Vídeň a do Jóžina se pustí hned jako další. Jak to dopadlo uz víte: respekt Robovi za výběr. Nutno dodat že se mu taky moc líbily Jahody Mražený. Každopádně: Jožin z Bažin forever!

Původní post najdete na FB profilu KHDK zde.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
26.05. Svartidaudi, Saturnalia Temple Almyrkvi
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
A co FAKKER!?