Nový Spark
venku od 1. července
Jak METALLICA k Jožinovi přišla

Jak METALLICA k Jožinovi přišla

Byl to jak blesk z čistého nebe. Jedna z největších metalových kapel světa na dlouho očekávaném koncertě v Praze najednou hraje odrhovačku, kterou všichni znají od táborových ohňů a sjíždění řek. Jak se dostal „Jožin z bažin“ do set listu METALLIKY?

Nevěděl o tom ani Ivan Mládek, ani pořadatelské agentura Live Nation, ale jeden Čech o tom věděl. Nápad na Jožina vnuknul Robertu Trujillovi David Karon, spolumajitel firmy na kytarové pedály, KHDK, kterou založil společně s Kirkem Hammetem.

Na FB KHDK popsal celou anabázi cesty Mládkova evergreenu na pódium O2 arény.

Jak jsme Metallice nakukali Jožina z bažin
Jak asi víte, zakladatel KHDK, David Karon, žije dlouhodobě v Praze. Koncem února se mu ozval kámoš Scott Ian z Anthrax s tím, že Robert Trujillo hledá pro Metallica českou písničku, co by si s Kirkem střihli v Praze.

Rob už měl vybrané „lokální“ písničky pro celé Evropské turné a zbývalo mu jen najít nějakou českou. Rob Davidovi napsal: „I’m having a difficult time finding that catchy classic Czech singalong. I would be stoked to play a crazy grind core tune, or retro 60s/70s pop song, or if you know of any vintage rock bands from there, metal?“ Byl otevřený všem žánrům a chtěl, aby si s ním zazpívala celá O2 arena.

David posbíral songy, které má sám rád. Stadionovou vyřvávačku typu Rock Me Like a Hurricane od Scorpions co Metallica hrála v německém Mannheim v české kotlině sice nemáme, ale na finální seznam se dostala Lucie (Oheň a Černí Andělé), Sluneční Hrob, Schelingerovy Jahody Mražený a povinná Škoda Lásky. Jóžina tam David přihodil nakonec trochu jako vtip, ale sám ho miluje, takže řekl Robovi, že to je song „about a swamp monster“ a jeho osobní favorit. Výběr nechal na Robovi.

Už za pár hodin přišla odpověď od Roba. „OMG!!!!!! Just heard the Ivan Mladek song, Jozin z Bazin = INCREDIBLE! This seems perfect and it's the classic singalong, this is the 'El Muerto Vivo' of Praha! Kirk will love this song as well.“

A bylo jasno. O týden později se Rob ozval, že se zrovna doučil Rock Me Amadeus na Vídeň a do Jóžina se pustí hned jako další. Jak to dopadlo uz víte: respekt Robovi za výběr. Nutno dodat že se mu taky moc líbily Jahody Mražený. Každopádně: Jožin z Bažin forever!

Původní post najdete na FB profilu KHDK zde.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace