Nový Spark
venku od 1. července
Jak se Dave Grohl téměř připojil ke GWAR

Jak se Dave Grohl téměř připojil ke GWAR

Začátkem devadesátých let se Dave Grohl připojil k NIRVANĚ poté, co to jeho domovská kapela SCREAM zabalila. To je historie. Vše mohlo být ovšem jinak. Nechybělo mnoho a namísto NIRVANY skončil v sestavě GWAR.

Nahrávky i merch NIRVANY a stejěn tak FOO FIGHTERS pořídíte v našem Sparkshopu

Detaily Grohl prozradil magazínu Rolling Stone. Nabídka přidat se ke GWAR přišla v době, kdy byl mladým lokálním bubeníkem. GWAR hledali bubeníka. Mluvil jsem o tom s jejich kytaristou Deweym. A on na to: ‚Bude to skvělé a můžeš si navrhnout vlastní kostým.‘ Ale jako bubeník nechceš, aby ti něco plně zakrývalo obličej. Chceš mít volné paže. Ale uvažoval jsem o tom. GWAR v té době hrávali pro sedm stovek lidí, což bylo opravdu hodně.”

Grohl ale přiznává, že nakonec změnil názor. „Čím víc jsem o tom přemýšlel, říkal jsem si, jestli opravdu stojím o to pozvat rodinu na koncert, kde bude všude kolem stříkat falešná krev?”

Někdejší basák GWAR a současný zpěvák Mike Bishop Grohlovu vzpomínku potvrzuje. „Viděli jsme Davea hrát s jeho kapelou DAIN BRAMAGE a později ve SCREAM. Už tehdy byl výborný, do bicích řezal s takovou energií, že jsem to nezažil. A stále je famózní. Bývalo by bylo skvělé, kdyby se k nám přidal, strašně rád bych s ním hrál. Jen si ho představte, jak celé ty roky mydlí v obleku zrůdy do bicích. No zkrátka udělal chybu.”

Ke GWAR se nakonec připojil Brad Roberts aka Jizmak Da Gusha, jenž v sestavě vydržel dodnes.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace