Nový Spark
venku od 1. června
Jaké jsou nejnovější trendy hry na bicí? Tyto!

Jaké jsou nejnovější trendy hry na bicí? Tyto!

Rok 2022 je na dohled a s ním pochopitelně i aktuální muzikantské trendy. Pokud máte blízko ke hře na bicí, rozhodně byste neměli prošvihnout nejčerstvější bubenické tipy.

Drtíte ve zkušebně s vlastní skupinou anebo to právě máte v plánu? Chcete být výjimeční a nejít s davem? Inspirujte se videem známého Youtubera Jareda Dinese a vyberte si vlastní styl. Můžete hrát ve stoje s činely u stropu nebo naopak s nádobíčkem u podlahy. Pokud se na bubny nechcete dívat, prostě si je hoďte za záda a pokud máte kocovinu po včerejším flámu, jednoduše si můžete zahrát vleže. Ale pozor, abyste neodstartovali novou éru hraní na bicí, která bude in po několik generací! Vybíráme tři nejzábavnější!

Pro lenochy
Jednoznačně nejpopulárnějším stylem je momentálně hra tzv. „na ležáka“. Toto bubnování se stalo velmi oblíbeným zejména v době pandemie Covidu, kdy hráči z důvodu nedostatku pohybu trpěli ochabnutím svalů. Výhody tkví i v úspoře peněz za bubenickou židličku. Styl se náramně hodí k doom metalu, naopak thrash metal není příliš kompatibilní. Varování: tento styl se špatně snáší s konzumací většího množství alkoholu, jelikož hrozí problémy při snaze o navrácení zpátky do svislé polohy.

Zadovka
Tento styl se hodně podceňuje, přitom je nebývale elegantní. Trefit se do činelů naslepo vyžaduje fištróna a zkušenost. Současně jde o přístup velmi ergonomický – kdo by cpal všechny bubny a činely před sebe, když za zády je pokaždé přebytek místa? I tady ovšem platí malé upozornění. Vyvarujte se tohoto způsobu hry na místech, kde hrozí nepředvídatelný výskyt osob za vašimi zády. Bubenickou paličkou zlomený nos - pokud zrovna není tchýnin - není dvakrát vítaný dáreček.

360°
„A přece se točí,“ prohlásil údajně v 17. století otec moderní fyziky Galileo Galilei. Onou kacířskou formulkou tvrdil, že nebeská tělesa nekrouží kolem Země, nýbrž okolo Slunce. Na svoji dobu revoluční tvrzení zůstává aktuální i v 21. století. Každý správný bubeník požaduje dokonalý přehled o dění kolem sebe, přičemž tzv. třistašedesátka je k tomuto účelu naprosto ideální. Dovolujeme si opět varovat před možnými vedlejšími účinky projevujícími se problémem udržet v žaludku večeři. Toto riziko se zvyšuje přímo úměrně s rostoucími otáčkami za minutu. Pro jistotu mějte po ruce připravený sáček na zvracení. Zmapovány byly ovšem i případy, kdy se bubenická sesle zcela vymkla kontrole a bicman byl následně odstředivou silou vyhozen do publika. Opatrnost především! Všechny styly najdete ve videu. Anebo máte snad ještě nějaký lepší nápad? Sem s ním!

Sponzorovaný článek

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace