Nový Spark
venku od 2. května
Jeden za všechny, všichni za HELLOWEEN

Jeden za všechny, všichni za HELLOWEEN

Zpráva o návratu ztracených zlatých hochů nejslavnější éry HELLOWEEN do kapelních řad způsobila před dvěma lety ohromnou senzaci. Po veleúspěšném reunion turné vydávají HELLOWEEN DVD „United Alive“ a zavírají se do studia. Říjen patří dýni!„DVD má tři disky. Na prvních dvou jsou záznamy z Madridu a São Paula a na třetím je trochu Wackenu, trochu Prahy a další bonusový materiál. Rozhodnutí padlo od Jana Bayatiho, šéfa našeho managementu, ne od nás samotných. Jan má na správné lokality lepší čich. Navíc pro mě osobně je vždy důležitější, jaké mám na daný koncert vzpomínky,“ svěřuje se nám navrátilec Michael Kiske v dlouhém a velmi otevřeném rozhovoru. Na přetřes se dostává aktuální DVD, albový příslib do roku 2020, ale taky jeho vyhazov z HELLOWEEN, návrat do světa metalu a usmíření s Michaelem Weikathem. Řeč také dojde na Michaelův spirituální život a jeho velmi osobité názory na stav současné společnosti. Dozvíte se, jakých vlastností si cení na ostatních členech HELLOWEEN, kapely, která dokázala přežít odchod klíčových členů, aby je o 30 let později přivítala zpět do svých řad.Nikdy nebyl nositelem třpytivých vybroušených tónů, ani se nehnal do závratných výšek. Přesto při vyslovení jména Blaze Bayley minimálně část metalové obce uctivě zamručí a uznale pokývá hlavou. Bývalý hlas IRON MAIDEN a nebývalý charakter se jako titán kvalifikoval do Galerie.

Italská LACUNA COIL zahaluje naše slechy novou porcí gotiky. Album „Black Anima“ nadchne s přesvědčí mnohé. Povídáme si o něm se zpěvačkou Cristinou Scabbiou. Za zběsilým tempem speed-power vln DRAGONFORCE se na novém albu „Extreme Power Metal“ se skrývají personální šachy a kytarista Herman Li osvětluje jejich podstatu. Poněkud jiný názor na power metal má finská SONATA ARCTICA. S frontmanem Tony Kakkem si povídáme o novém albu, ale i jeho názorech na ekologii a žalostném stavu naší planety. Jejich soukmenovci THE 69 EYES popisují novinku „West End“ a žánrově spříznění WEDNESDAY 13 zase řeší, jak jim chlast ničil život.

V rubrice Rockoví Mohykáni rozebíráme Phila Campbella, jehož MOTÖRHEAD už asi nevydají ani tón, ale on kytaru rozhodně na hřebík nepověsil a vydává sólovku „Old Lions Still Roar“, kam přizval další velká jména scény. Uši jsme propláchli Tatianě Shmailyuk z ukrajinské komety JINJER a hluboce se v Deep Look Inside díváme s Gerrem, zpěvákem německých alkoholiků TANKARD.


V Klenotech albových archivů vzpomínáme na LED ZEPPELIN a jejich druhé eponymní album. Kdyby měla jedna jediná skladba reprezentovat při setkáních třetího druhu vesmířanům rock, pustil bych jim „Whole Lotta Love“. Je v ní všechno: rokenrol, hard rock, psychedelie, art… A ufouni by buď zdrhli, anebo nám sloužili, protože proti takové síle by byli bezmocní, píše Jaromír Merhaut.

Rubrika Holocaust Nightmare je naditá jako vždy. MONOLORD, EXHUMED, GATECREEPER, ENTHRONED, TORCHE či NOISEM čekají na všechny milovníky extrému. A extrémní story čekejte i v článku o AS I LAY DYING.

V neposlední řadě přinášíme řadu reportu z letních festivalů a akcí včetně Summer Breeze, Rocku pod Kameňom nebo Enter The Eternal Fire.

Příjemné čtení vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.

PRODEJ ZAHAJUJEME 2. ŘÍJNA!


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace