Nový Spark
venku od 3. ledna
Jerry Cantrell z ALICE IN CHAINS vysílá titulní skladbu z chystané sólovky

Jerry Cantrell z ALICE IN CHAINS vysílá titulní skladbu z chystané sólovky

„Brighten“; takový název dostane nová sólová nahrávka kytaristy a zakladatele ALICE IN CHAINS Jerryho Cantrella. Vyjde 29. října a po úvodní ukázce „Atone“, kterou muzikant odhalil v srpnu, je venku titulní song i s klipem.

*„Docela brzo mi bylo jasné, že se Brighten stane základním kamenem alba a že se hodí i jako název celého díla. Je v ní ukryto spoustu temnoty, ale také prostor pro světlo a dobré vibrace,” *vyjádřil se k nové věci Cantrell.

Merch ALICE IN CHAINS pořídíte v našem Sparkshopu

Videoklip má na svědomí Gilbert Trejo, syn známého herce Dannyho Treja. Zobrazuje příběh muže, který prožívá psychedelický zážitek v důsledku požírání květin. Téma pracuje z motivem „Lotus Eater“ z Homérovy Odyssey. Tzv. „Lotus Eater“ je člověk, který tráví čas oddáváním se okamžitému uspokojení, potěšení a luxusu, než aby se zabýval něčím praktickým.

Jerry Cantrell na albu pracoval během posledního roku společně s filmovým skladatelem Tylerem Batesem (300, John Wick). Na albu se podílelo mnoho hostujících muzikantů, např. bubeníci Gil Sharone a Abe Laboriel Jr. (Paul McCartney), pianista Vincent Jones a ruku k dílu přidaly i rockové legendy jako Duff McKagan (GUNS N 'ROSES) nebo Greg Puciato (THE DILLINGER ESCAPE PLAN), který si vzal na starost veškeré doprovodné vokály. O mix se postaral věhlasný Joe Barresi (TOOL, QUEENS OF THE STONE AGE).

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace