Nový Spark
venku od 1. srpna
Jerry Cantrell z ALICE IN CHAINS vysílá titulní skladbu z chystané sólovky

Jerry Cantrell z ALICE IN CHAINS vysílá titulní skladbu z chystané sólovky

„Brighten“; takový název dostane nová sólová nahrávka kytaristy a zakladatele ALICE IN CHAINS Jerryho Cantrella. Vyjde 29. října a po úvodní ukázce „Atone“, kterou muzikant odhalil v srpnu, je venku titulní song i s klipem.

*„Docela brzo mi bylo jasné, že se Brighten stane základním kamenem alba a že se hodí i jako název celého díla. Je v ní ukryto spoustu temnoty, ale také prostor pro světlo a dobré vibrace,” *vyjádřil se k nové věci Cantrell.

Merch ALICE IN CHAINS pořídíte v našem Sparkshopu

Videoklip má na svědomí Gilbert Trejo, syn známého herce Dannyho Treja. Zobrazuje příběh muže, který prožívá psychedelický zážitek v důsledku požírání květin. Téma pracuje z motivem „Lotus Eater“ z Homérovy Odyssey. Tzv. „Lotus Eater“ je člověk, který tráví čas oddáváním se okamžitému uspokojení, potěšení a luxusu, než aby se zabýval něčím praktickým.

Jerry Cantrell na albu pracoval během posledního roku společně s filmovým skladatelem Tylerem Batesem (300, John Wick). Na albu se podílelo mnoho hostujících muzikantů, např. bubeníci Gil Sharone a Abe Laboriel Jr. (Paul McCartney), pianista Vincent Jones a ruku k dílu přidaly i rockové legendy jako Duff McKagan (GUNS N 'ROSES) nebo Greg Puciato (THE DILLINGER ESCAPE PLAN), který si vzal na starost veškeré doprovodné vokály. O mix se postaral věhlasný Joe Barresi (TOOL, QUEENS OF THE STONE AGE).

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace