Nový Spark
venku od 3. ledna
JINJER: Mikroexkurz makrosvěta

JINJER: Mikroexkurz makrosvěta

Nejznámější vývozní artikl z Ukrajiny opět udeřil. Zasadil tvrdý pravý hák a posadí vás na zadek. Na desce „Macro“ jsou JINJER nekompromisní, progresivní a nebojí se hrábnout i do teritoria technického death metalu.

S basákem Jevgenijem jsme neprobrali jen nové album „Macro“ a k němu patřící EP „Micro“, ale i jeho vztah ke své domovině a rodné řeči, kterou používají muzikanti tak zřídka.


„Minulý rok jsme odjeli turné po USA a chtěli jsme si pak dát pauzu, zůstat doma a napsat album. Jenže po tour s CRADLE OF FILTH jsme dostali tolik pochvalných reakcí od fanoušků, odezva byla ohromující. Náš manažer nás překecal, ať se vrátíme a odjedeme další turné na podzim, jenže tím pádem jsme neměli čas na plnohodnotné album. Rozhodli jsme se udělat takový kompromis a zkusili složit na blind pár písní. Bylo pro nás důležité mít nový materiál pro nadcházející koncerty. Během dvou měsíců se nám podařilo nahrát a složit pět kousků. Opět nás velmi mile překvapily pozitivní reakce, takže hned po dokončení šňůry v USA jsme se rozhodli pokračovat v psaní, dokud nad námi múza létá. „Micro“ se nám skládalo tak lehce, že jsme chtěli tuto atmosféru a lehkost přenést i do „Macro“. Bylo přirozené pokračovat,“ vysvětlil Sparku genezi baskytarista Jevgenij Abdjuchanov.

Celý rozhovor s ním udělala Lucka Mařanová a najdete jej v aktuálním Sparku.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace