Nový Spark
venku od 2. února
Smíchovské vlnobití s CASKETS a THE WORD ALIVE naživo

Smíchovské vlnobití s CASKETS a THE WORD ALIVE naživo

CASKETS, THE WORD ALIVE
5. 12.2025 - Cargo Gallery, Praha
Ozvěny hromů 85%

Vlnobití i vlnky
Koncerty na lodi jsou vždy unikátní záležitost, i když se konají v podpalubí a je pevně zakotveno. Kdy jindy se vám poštěstí vidět z okna vodní hladinu? Cargo Gallery na Smíchovské náplavce tohle hraje do karet, to ale ještě dobrý koncert nedělá. Způsobil výkon obou post-hardcore/alternativně rockových kapel pořádnou tsunami, třebaže jen zvukovou?

THE WORD ALIVE začali hrát přesně v osm. Frontman Telle přiznal, že „takhle nemocný na tour snad ještě nebyl“, ale nepoznal bych to. Dával do toho všeho, stejně jako kapela, která od loňské pražské zastávky prošla výměnou bubeníka a kytaristy. Už se očividně sehráli a celý koncert šlapal na jedničku, nejvíc tedy záleželo, jestli od nich preferujete spíš tu starší nebo novější tvorbu, což bylo v setu rozděleno spravedlivě fifty-fifty. Osobně tu popovou kamufláž z posledního „Hard Reset“ moc rád nemám, ale úplné novinky „Eyes Above“ a „Lethal Dosage“ s tvrdším zvukem zněly slibně. Překvapením bylo pro mě odpálení večera stařičkou „2012“ z debutu, publikum ale stejně nejvíc vítalo letitou hitovku „Life Cycles“.

S nástupem CASKETS se trochu změnila atmosféra a téměř úplně vymizely moshpity a circle pity, pokud o ně nebylo požádáno, přece jen THE WORD ALIVE čeří o něco kalnější vody. Spádu koncertu to ale neubralo, protože melodie mají silné a ty z aktuálního alba „The Only Heaven You’ll Know“ mezi ostatními spolehlivě poznáte, jsou klenutější, naléhavější a zpěvák Matthew Flood je dokáže náležitě prodat. Kapela přivezla promyšlenější světelnou show než předskokani i kulisy evokující zmíněné album, tudíž i přes jistou úspornost bylo postaráno také o vizuální dojem. A důkaz, že obě kapely pojí přátelství a rock je silnější než bacily, přinesl Telle coby host v „More Than Misery“.

Zkrátka povedená předmikulášská nadílka na atraktivním místě, kterou na několika místech bohužel potrápil plechovější zvuk.

Autor: David Depta

Nový Spark
venku od 2. února
Kalendář akcí
10.02. ONSLAUGHT
11.02. THE CALLOUS DAOBOYS, KNIVES
12.02. IGORRR
13.02. MONKEY3
13.02. WSTR
14.02. THE BLUE STONES
16.02. WHITE LIES
17.02. THE LAST DINNER PARTY
18.02. VISIONS OF ATLANTIS, WARKINGS, INDUCTION
18.02. OMNIUM GATHERUM, FALLUJAH, IN MOURNING
A co FAKKER!?
logo