Nový Spark
venku od 2. května
Joey Jordison promluvil o vážné nemoci. Byla důvodem jeho vyhazovu ze SLIPKNOT?

Joey Jordison promluvil o vážné nemoci. Byla důvodem jeho vyhazovu ze SLIPKNOT?

Bubeník Joey Jordison poprvé otevřeně promluvil o problémech, kterými si procházel v době svého konce u SLIPKNOT. Vybral si pro to ceremonii magazínu Metal Hammer Goldgen Gods Awards.

„Koncem mé kariéry ve SLIPKNOT jsem vážně onemocněl hroznou nemocí zvanou transverzální myelitida. Necítil jsem nohy. Už jsem nemohl hrát. Je to forma roztroušené sklerózy, kterou bych nepřál ani nejhoršímu nepříteli. Začal jsem s tím ale bojovat, chodit do fitka a docházet na terapie, abych tu svini zničil. A jestliže jsem to zvládl já, zvládnete to taky. Byla to ta nejtěžší věc v mém životě,“ rozpovídal se Jordison o neurologické chorobě, která ročně postihne jednoho až pět lidí z milionu. „Pro lidi s roztroušenou sklerózou, transverzální myelitidou nebo něčím podobným, jsem žijícím důkazem, že tuhle svini můžete porazit. A metal i jeho fanoušci vám s tím pomůžou. Už jen to, že máte metal v srdci, můžete dosáhnout čehokoliv.“ Byla tohle ale skutečně příčina toho, proč ho jeho spoluhráči ze SLIPKNOT „hodili přes palubu“?

V současnosti je Jordison opět, zdá se, ve formě a letos se dočkáme rovnou dvou alb jeho nových projektů. Tím prvním je VIMIC, který založil se spoluhráči z formace SCAR THE MARTYR, tím druhým pak SINSAENUM, kde kromě Freda Leclercqa z DRAGONFORCE figuruje například i Attila z MAYHEM.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?