Nový Spark
venku od 1. září
Johannes z AVATAR: „Nechci, aby metal jako řemeslo zanikl.“

Johannes z AVATAR: „Nechci, aby metal jako řemeslo zanikl.“

Albem číslo jedna se v březnovém Sparku stala novinka švédských AVATAR „Dance Devil Dance“. Absolutních šest hvězd sice nedostali od nikoho, ale celkový průměr 4,53 je poslal na průběžné celoroční druhé místo hned za Iggyho Popa.

„AVATAR jsou jednoduše jedněmi z nejtalentovanějších provokatérů v heavymetalové bublině,“ píše v recenzi Zděnek Pospíšil, který jim udělil pět a půl hvězdy. Skutečně, AVATAR provokují a jejich sebevědomé prohlašování, že s novým albem hodlají zachránit metal, nadzvedlo ze židle nejednoho puritána.

Jak to vlastně mysleli? „Nechci, aby metal jako řemeslo zanikl, že za chvíli nebude potřeba dobrého hudebníka, ale jen vše genericky splácáš v počítači. Zajímám se o metal a chci, aby prosperoval. Když říkám, že ho chci zachránit, nemyslím tím, že chci zachraňovat MEGADETH, ti to určitě nepotřebují. Metal by mohl být větší než pop, ale když porovnáš třeba úroveň streamů, tak je jinde. Máme co dohánět,“ říká přemýšlivý frontman Johannes.

Víc se dočtete v březnovém Sparku a novinku AVATAR „Dance Devil Dance“ samozřejmě seženete na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace