Nový Spark
venku od 2. května
Jorn Lande a Noora Louhimo na hostovačce ve virtuální kapele PENTAKILL

Jorn Lande a Noora Louhimo na hostovačce ve virtuální kapele PENTAKILL

Světy metalu a počítačových her měly k sobě vždycky velmi blízko. Oblíbená hra League of Legends, kterou hraje přes 100 milionů hráčů, je fenoménem, který nyní dal svému hernímu světu i virtuální skupinu PENTAKILL. Vskutku zajímavý nápad.

PENTAKILL není klasická kapela, ale je to těleso na pomezí hudby a počítačové hry. Tedy kapela jako taková je virtuální a nikdo nezná identitu lidí, kteří nahrávají jednotlivé nástroje. Muzikanti jsou postavy z herního světa a živí hráči rotují či hostují, jako například teď Jorn Lande a Noora Louhimo.PENTAKILL vydali první EP „Smite & Ignite” v roce 2014 a to se stalo metalovou jedničkou na iTunes a zaznamenal i skvělý výsledek v Billboardu. S ohromnou hráčskou základnou se zdá, že vydavatel League of Legends, Riot Games, našel publikum pro vlastní muziku. Je vidět, že mladá gamerská generace je po metalu hladová, jen jej nasává jiným způsobem, než old schooleři deskami a CDčky. Velice zajímavý marketingový nápad.

Nyní se projekt chystá ke zveřejnění druhého disku s názvem „Pentakill II: Grasp Of The Undying“ a má si brát inspiraci z různých žánrů od power metalu přes NWOBHM po thrash, moderní death až k industrialu.

Pokud se chcete dozvědět více o historii PENTAKILL, běžte na tuto adresu.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. SPECTRAL WOUND, GAEREA, ALTARS ABLAZE
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
09.06. MIDNIGHT, NIGHT DEMON, LAID TO WASTE
10.06. EVANESCENCE
14.06. WHITESNAKE
18.06. GUNS N ROSES
19.06. BRITISH LION
20.06. IRON MAIDEN, AIRBOURNE, LORD OF THE LOST
22.06. METALLICA, FFDP, STEEL PANTHER, RED FANG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace