Nový Spark
venku od 1. března
Jsme na konci? aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Jsme na konci? aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

GODEATER – „Vespera“

Třebaže v ranku death metalu si tento týden říkají o pozornost kromě jiných třeba klasici AUTOPSY, v našem výčtu dáme přednost mladé krvi. GODEATER se dali ve skotském Glasgow dohromady teprve před šesti lety a aktuálně jim vychází druhá deska „Vespera“. Atmosférický, technicky zahraný a mnoha moderními prvky ozvláštněný death napěchovaný v necelých čtyřiceti minutách do osmi skladeb. Tihle kluci by to mohli – měli – někam dotáhnout!

PIXIES – „Doggerel“

PIXIES se už v první fázi kariéry zařadili mezi nejvlivnější alternativně rockové kapely své generace a tak dnes už nemusejí nikomu nic dokazovat. Možná i proto je novinka „Doggerel“ vlastně celkem příjemně poslouchatelným a uvolněným albem, jakkoliv jí nechybí štiplavost. Objevují se dokonce názory, že jde o nejlepší album jejich post-comebackové éry, jakkoliv některé vysloveně písničkové momenty nemusejí ladit s představami starých fanoušků z osmdesátek.

PIXIES na Sparkshopu

SLIPKNOT – „The End, So Far“

Už jste viděli obálku říjnového Sparku? No jistěže, jo! Devítihlavá zrůda pořád nemá dost a po třech letech přichází s albovou novinkou, o níž mluví jako o tvrdší verzi fanoušky oblíbeného „Vol. 3“ z roku 2004. „The End, So Far“ je nepopiratelnou deskou SLIPKNOT, zároveň ale značně experimentální, a je fajn vidět, že borci mají stále chuť objevovat dosud neprozkoumané.

Samozřejmě, nové SLIPKNOT seženeš na Sparkshopu

STRIGOI – „Viscera“

Nick Holmes před pár dny vydal album s bokovkou BLOODBATH, jeho věrný souputník z PARADISE LOST, kytarista Greg Mackintosh teď pro změnu pouští ven druhé album svého vedlejšího projektu STRIGOI. Rozsekal nás už před třemi lety debutem „Abandon All Faith“ a novinka „Viscera“ je neméně podmanivá. Brutalita, temnota, špína, chlad, která vás pohltí!

STRIGOI na Sparkshopu

TANKARD – „Pavlov´s Dawgs“

TANKARD jsme ve Sparku v letošním roce věnovali nemalý prostor v několika dílech rubriky Old School Memories, takže je nemůžeme vynechat ani v pravidelné rubrice zvýrazňující zajímavá alba uplynulého týdne. A to i přesto, že na své osmnácté studiovce „Pavlov´s Dawgs“ v podstatě nic nového nepřinášejí. Máme je zkrátka rádi!

TANKARD na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace