Nový Spark
venku od 1. února
Jsou tam! JUDAS PRIEST při uvedení do Síně slávy vystoupili s K.K. Downingem

Jsou tam! JUDAS PRIEST při uvedení do Síně slávy vystoupili s K.K. Downingem

Sportovně by se chtělo zakřičet: „Je to tam!“ Lépe řečeno: „Jsou tam!“ JUDAS PRIEST byli o víkendu slavnostně uvedeni do Rock´n´rollové Síně slávy. Co na celé ceremonii bylo nejatraktivnější, tak fakt, že při té příležitosti opět vystoupili s kytaristou K.K. Downingem ve svých řadách!

A nejen s ním. Do Síně byl uvedeni též bývalí bubeníci Dave Holland a Les Binks, takže druhý jmenovaný si zahrál „bubenický duet“ se Scottem Travisem. Celkově JUDAS PRIEST zahráli tři kusy, a to „You´ve Got Another Thing Comin´“, „Breaking the Law“ a „Living After Midnight“.

JUDAS PRIEST na Sparkshopu

Cti uvést živoucí heavymetalové legendy do Rock´n´rollové Síně slávy se dostalo Alice Cooperovi, který je členem vybrané společnosti od roku 2011. „JUDAS PRIEST definovali to, čemu dnes říkáme heavy metal a jejich zvuk je nezaměnitelný. A hlas Roba Halforda? Ničí křik nemá takový rozsah jako ten jeho. Je nějaká emoce, kterou nedokáže vyjádřit?“ začal Cooper. „Na pódiu jsou elektrizující a patří k nejúdernějším živým kapelám v historii rock and rollu. Vlajku hard rocku a heavy metalu nesou hrdě už nějakých padesát let. Nikdy nezaváhali, nesledovali trendy a nepředstírali, že jsou něčím jiným než tím, čím jsou. Dnešní večer patří po zásluze jim!“

Svůj proslov měli i sami muzikanti a jak bylo zjevné ze slov Roba Halforda, jeho sexuální orientace je dodnes tématem. „Já jsem ten teplej. Ale říkáme o sobě, že jsme heavymetalová komunita a ta je inkluzivní bez ohledu na vaši sexuální orientaci, na to, jak vypadáte nebo na to, v co věříte. Každý je vítán,“ rozmluvil se Halford.

JUDAS PRIEST Spark Speciál

Jestli JUDAS PRIEST znovu přivítají v sestavě i K.K. Downinga, je otázka. Baskytarista Ian Hill však v nedávném rozhovoru pro Detroit Metro Times obnovení spolupráce nevyloučil. „Pravda je, že čas není zrovna na naší straně. Mohlo by z toho něco být, kdo ví. Ale taky by to klidně mohlo skončit tak, že nás všechny rozeštve,“ zasmál se.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
22.02. DEPECHE MODE
23.02. PERSEFONE, HYPNO5E, STELLAR CIRCUITS, ad.
23.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
24.02. DEPECHE MODE
24.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
24.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace