Nový Spark
venku od 1. června
JUDAS PRIEST, UFO - 12. 12. 2015, Brno, DRFG Aréna

JUDAS PRIEST, UFO - 12. 12. 2015, Brno, DRFG Aréna

Možná to zpočátku vypadalo pošetile, jít ve stejném roce podruhé na koncert JUDAS PRIEST, ale jak se v případě britské legendy potvrdilo, každá zastávka turné může být diametrálně jiná a dvakrát do stejné řeky je opravdu těžké vstoupit. Návštěva brněnské štace byla žádoucí i kvůli „předskokanům“, což byla další ostrovní stálice tentokrát hardrockového nebe.

UFO přilétli přesně v osm a předložili kromě nových skladeb z alba „A Conspiracy of Stars“ své klasiky v čele s „Doctor, Doctor“ a „Lights Out“. Sice je pravda, že zpěvák Phil Mogg už nemůže podat takový výkon jako v době, kdy vznikly tyto nesmrtelné kusy, ale oceňuji, že se po opravdu vokálně podivné desce „Seven Deadly“ otřepal a i živě se prezentoval solidním výkonem. Z UFO však naprosto ční kytarový mág Vinnie Moore, jehož sóla jsou totální hudební lahůdkou a kapela si může opakovaně gratulovat, že právě tento americký virtuóz v roce 2003 nahradil zlobivé dítě Michaela Schenkera. Nutno však podotknout, že set UFO byl ve srovnání s JUDAS PRIEST příjemným čajem o páté.

Jak napověděla hned druhá skladba večera (nepočítaje v to intro), metaloví bohové byli tak laskaví a pokynuli nám svou okovanou rukavicí. Jestliže by se ještě o pár měsíců dříve v Ostravě daly najít nějaké nějak mušky, tentokrát to klaplo se vším všudy. Hlavním důvodem je samozřejmě stále se zlepšující Halfordův zpěv. Suverenita a vokální břit, se kterým odzpíval třeba „Screaming for Vengeance“ musela umlčet i poslední případné škarohlídy. Dokonce i přídavkový „Painkiller“ vyzněl nejlíp za poslední léta, protože Rob hodně omezil výkřiky a skřeky a opravdu zpíval. Ale nejen na metalové siréně bylo znát, že je ve vynikající kondici, protože celí JUDAS PRIEST šlapou způsobem, který nějak nerespektuje kalendář. Tento buchar z birminghamské ocelárny jel přes hodinu a půl s nelítostnou přesností a neústupností. Nelze říct nic jiného než, že JUDAS PRIEST jsou od vydání desky „Redeemer of Souls“ opět jedni z těch, kteří mohou vyučovat zelenáče i ty mírně pokročilé, jak se má hrát heavy metal. Toto byla lekce od Mistrů svého oboru.

text: Jan Kozák
fotogalerii Radka Šicha naleznete zde

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace