Nový Spark
venku od 1. dubna
K.K. Downing střelil autorská práva songů JUDAS PRIEST

K.K. Downing střelil autorská práva songů JUDAS PRIEST

Bývalý kytarista britské heavymetalové legendy v poslední době kolem sebe víří prach. Nejprve ho jeho riskantní podnikatelské aktivity donutily odprodat výnosy ze skladeb, nyní se vymezuje vůči exkolegovi Glennu Tiptonovi.

Downingovi zkrachoval nedávno luxusní golfový resort. Finanční ztrátu a dluhy se rozhodl známý kytarista zalepit prodejem 136 licenčních práv na jím napsané písničky. V případě JUDAS PRIEST jde mimo jiné o nesmrtelné hity „Painkiller“ nebo „Breaking the Law“. Novým majitelem se stala společnost Round Hill Music, která si transakcí přijde na čtyři sta tisíc dolarů ročně.


„Je to podobné jako kdyby člověk prodával vzácného veterána. Ale musel jsem svoje potíže nějak řešit,“ posteskl si Downing, který si zároveň uvědomil, že už se dostal do věku, kdy zubatá začíná kácet v jeho lese. Smrt Vinnieho Paula, klinická smrt Mantase z VENOM a těžká choroba bývalého spoluhráče Glenna Tiptona ho prý děsí. Na druhou stranu mu ubývající čas ulehčil rozhodnutí.

Na adresu Tiptona navíc K.K. nedávno pronesl mnohoznačně nepříliš lichotivá slova. „Glenn podle mého názoru popíjel trochu moc pivo, než se šlo na stage. Rockeři mají takový styl rádi, ale já se ho vždycky bál. Měl jsem hrozný strach, že bych mohl podat nedokonalý výkon a měl raději vždy čistou hlavu,“ prohlásil britský muzikant. Těžko ovšem spojovat Parkinsonovu chorobu, se kterou Glenn Tipton bojuje, se zálibou ve zlatavém nápoji. I když jeho nezřízená konzumace nikomu neprospívá, jak víme.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
16.04. 1914
18.04. IGORR, AUTHOR & PUNISHER, OTTO VON SCHIRACH
20.04. VAN DER GRAAF GENERATOR
25.04. JOE LYNN TURNER
01.05. MAGNUM
02.05. VISIONS OF ATLANTIS, EDENBRIDGE, SCARLET AURA, LEECHER
03.05. RED
05.05. YES
06.05. JOE SATRIANI
07.05. DOOL
A co FAKKER!?