Nový Spark
venku od 3. června
K-popem impregnovaný melodic metal. Vytvořila ALIA TEMPORA nový mainstream?

K-popem impregnovaný melodic metal. Vytvořila ALIA TEMPORA nový mainstream?

ALIA TEMPORA se po čtyřech letech vrací na scénu s dalším studiovým zápisem. V novém singlu „Fake It Till You Make It“, jež je předzvěstí třetího alba, se brněnská pětice v čele se zpěvačkou Markie Morávkovou vydala na hudební průzkum za hranice melodic metalu a noří se do syntetických žánrů.

Před více než dekádou ALIA TEMPORA začínali jako jedna z mnoha female fronted kapel ovlivněných tradičními gothic/symfo titány jako jsou NIGHTWISH nebo WITHIN TEMPTATION. Tuto dobu reflektuje debut „Digital Cube“ (2015), jež vyšel za spolupráce s kytaristou a producentem Timo Somersem (DELAIN), druhá deska „Dragonfly Effect“ však už, především po produkční stránce, absorbovala nové vlivy a odlišné směry.

Ke skutečné katarzi, kterou kapela prošla a kterou začíná nová éra ALIA TEMPORA, však došlo až nyní. Zásadní inkorporací vlivů ze světa taneční hudby – především dubstepu a K-popu – se zvuk brněnské pětice proměnil daleko výrazněji a posunul ji směrem k novým horizontům, které druhé album pouze naznačilo. Jste připraveni na r/evoluci a poslech neonového EDM metalu? Pak se ponořte do nového singlu „Fake It Till You Make It“, který nyní uvádí v létě u Smile Music vycházející třetí album „Prismatica“.

A abyste mohli projít celou metamorfózou společně s kapelou, odhalíme vám ji postupně. Nyní ale nový singl nechme představit tvář a hlas kapely, zpěvačku Markie Morávkovou. „Zdánlivě dokonalé životy a snadné cesty k úspěchu lidí kolem nás jsou jako nablýskané ledovce - vidíme jen to, co nám chtějí ukázat, ale realita často zůstává skryta. Za falešnými bublinami jsou stejné starosti, slabosti a neúspěchy, kterým všichni čelíme, a když se podíváme pozorněji, zjistíme, že nejsme tolik odlišní.“

I když hudba ALIA TEMPORA nově stojí na tepající frenetické rytmice, vedle hlasu a osobitého projevu zpěvačky Markie v ní samozřejmě zůstaly chytlavé melodie a tvrdé kytarové riffy. Ty jsou fanouškovi melodického metalu a rocku akorát zabaleny do soudobého a odvážného balení, které si užijí nejen posluchači AMARANTHE nebo BABYMETAL, ale i fanoušci ‚asijského metalu‘ s dívčím hlasem oděným do kárované sukýnky či flitrových šatiček.

Křest alba: 2. 4. 2023 – Brno, Melodka

Oficiální vydání: Léto 2023

Předprodej na turné: 1. 4. - 7. 5. 2023 (4. 4. 2023 – Praha, Futurum!)

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace