Nový Spark
venku od 1. června
K-popem impregnovaný melodic metal. Vytvořila ALIA TEMPORA nový mainstream?

K-popem impregnovaný melodic metal. Vytvořila ALIA TEMPORA nový mainstream?

ALIA TEMPORA se po čtyřech letech vrací na scénu s dalším studiovým zápisem. V novém singlu „Fake It Till You Make It“, jež je předzvěstí třetího alba, se brněnská pětice v čele se zpěvačkou Markie Morávkovou vydala na hudební průzkum za hranice melodic metalu a noří se do syntetických žánrů.

Před více než dekádou ALIA TEMPORA začínali jako jedna z mnoha female fronted kapel ovlivněných tradičními gothic/symfo titány jako jsou NIGHTWISH nebo WITHIN TEMPTATION. Tuto dobu reflektuje debut „Digital Cube“ (2015), jež vyšel za spolupráce s kytaristou a producentem Timo Somersem (DELAIN), druhá deska „Dragonfly Effect“ však už, především po produkční stránce, absorbovala nové vlivy a odlišné směry.

Ke skutečné katarzi, kterou kapela prošla a kterou začíná nová éra ALIA TEMPORA, však došlo až nyní. Zásadní inkorporací vlivů ze světa taneční hudby – především dubstepu a K-popu – se zvuk brněnské pětice proměnil daleko výrazněji a posunul ji směrem k novým horizontům, které druhé album pouze naznačilo. Jste připraveni na r/evoluci a poslech neonového EDM metalu? Pak se ponořte do nového singlu „Fake It Till You Make It“, který nyní uvádí v létě u Smile Music vycházející třetí album „Prismatica“.

A abyste mohli projít celou metamorfózou společně s kapelou, odhalíme vám ji postupně. Nyní ale nový singl nechme představit tvář a hlas kapely, zpěvačku Markie Morávkovou. „Zdánlivě dokonalé životy a snadné cesty k úspěchu lidí kolem nás jsou jako nablýskané ledovce - vidíme jen to, co nám chtějí ukázat, ale realita často zůstává skryta. Za falešnými bublinami jsou stejné starosti, slabosti a neúspěchy, kterým všichni čelíme, a když se podíváme pozorněji, zjistíme, že nejsme tolik odlišní.“

I když hudba ALIA TEMPORA nově stojí na tepající frenetické rytmice, vedle hlasu a osobitého projevu zpěvačky Markie v ní samozřejmě zůstaly chytlavé melodie a tvrdé kytarové riffy. Ty jsou fanouškovi melodického metalu a rocku akorát zabaleny do soudobého a odvážného balení, které si užijí nejen posluchači AMARANTHE nebo BABYMETAL, ale i fanoušci ‚asijského metalu‘ s dívčím hlasem oděným do kárované sukýnky či flitrových šatiček.

Křest alba: 2. 4. 2023 – Brno, Melodka

Oficiální vydání: Léto 2023

Předprodej na turné: 1. 4. - 7. 5. 2023 (4. 4. 2023 – Praha, Futurum!)

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace