Nový Spark
venku od 2. května
K TIMO TOLKKI‘S STRATO se přidává původní člen STRATOVARIUS John Vihervä

K TIMO TOLKKI‘S STRATO se přidává původní člen STRATOVARIUS John Vihervä

Projekt kytaristy a zpěváka Tima Tolkkiho a dalších bývalých členů STRATOVARIUS nabírá baskytaristu Johna Vihervu, který byl u založení kapely v roce 1985.

Jako bychom se vrátili v čase do druhé poloviny 80. let v Helsinkách… Zpěvák a kytarista Timo Tolkki, baskytarista John Vihervä, bubeník Tuomo Lassila a klávesista Antti Ikonen nahrávají první album kapely STRATOVARIUS „Friday Night“.

Ve stejné sestavě nahrávají i nyní debutovou desku – tentokrát ale pod hlavičkou projektu TIMO TOLKKI‘S STRATO. Album „Return to Dreamspace“ vyjde 27. října a brzy bude představeno singlem „(Is This The) Brave New World?“.

STRATOVARIUS vydali své debutové album v roce 1989 a definovali jím power metal. Tolkki pro kapelu napsal více než sto skladeb předtím, než skupinu opustil v roce 2008. Obnovená sestava spolu nahrála alba „Fright Night“, „Twilight Time“, „Dreamspace“ a „Fourth Dimension“.

John Vihervä

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace