Nový Spark
venku od 1. března
KABÁT slaví 35 let - v roce 2024 vyrazí na „Po čertech velký turné“

KABÁT slaví 35 let - v roce 2024 vyrazí na „Po čertech velký turné“

Legenda české rockové scény si pro fanoušky na příští rok připravila opravdu velkou lahůdku. KABÁT oslaví 35 let na scéně ve stejné sestavě šestnácti speciálními koncerty v Česku a pěti na Slovensku. Připravte se na PO ČERTECH VELKÝ TURNÉ!

Při každém koncertě bude scéna otevřená do všech stran, aby měli všichni stejný zážitek. V prodeji jsou tedy všechna místa na sezení v rámci jedné arény či stadionu. Halové turné začne 28. září v Chomutově a pokračovat bude až do 9. listopadu, kdy vyvrcholí druhým koncertem v pražské O2 areně. Mimo klasických koncertů během podzimu vystoupí kapela na přelomu června a července na slovenském festivalu Topfest a českém Vysočina Festu.

KABÁT na Sparkshopu

Co fanoušky čeká, prozradil management kapely:

Je toto turné něčím zvláštní?
Ano… První dva koncerty turné jsou velmi specifické. Jihlava aktuálně nemá k dispozici zimní stadion, protože starý již není v provozu a nová aréna se ještě nestaví. Severozápad Slovenska bohužel nemá vhodnou arénu. Tak jsme se rozhodli, že tyto fanoušky neošidíme o toto turné a koncerty se holt ve stejném designu celého turné odehrají pod širým nebem.

Na co se mohou těšit fanoušci Kabátu?
Snažíme se s kapelou stále posouvat technické vymoženosti koncertu a ne jinak tomu bude i na tomto turné. Kromě již zavedeného standardu špičkových pyroefektů se na scéně objeví v ČR zatím nikým nepoužité hydraulické a motorizované prvky, jak ve vertikální, tak v horizontální rovině, které dokážou rozhýbat a proměnit celou scénu.

Má kapela nějaké speciální požadavky?
Co se týče nějakých specialit, třeba v cateringu, tak vůbec. Bydlí většinou společně se svou crew a nestojí o speciální hvězdné zacházení. Kluci jsou nohama pevně na zemi. Za ty roky, kdy se kapele evidentně daří, nezdegenerovali. Pokud jde o úroveň koncertů, tak to jo… To je jiná… Kapela si až „pedantsky“ zakládá na úrovni všech vystoupení. Nesoustředí se jen na velké projekty a turné, ale lpí na detailech u každého svého vystoupení. Neřeší, jestli je to O2 Aréna, nebo zimní stadion ve Znojmě. Všude musí mít show stejnou úroveň, což je mnohdy docela oříšek pro celý tým, který koncerty chystá. Zdroj: www.kabat.cz

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
08.03. MESHUGGAH
08.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
09.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
11.03. IDLES
13.03. AVATAR
14.03. THERION
14.03. FIREWIND, MASTERPLAN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace