Nový Spark
venku od 1. září
KAPRIOLA: ženské kapely to nemají lehké

KAPRIOLA: ženské kapely to nemají lehké

Na prvním finálovém večeru soutěže kapel Spark Fresh Blood 2016 vystoupí i ostravská formace KAPRIOLA. Čtveřice žen hrající „babskej rock“ jsme v krátkosti vyzpovídali.

Do své muziky inkorporujete i housle. Jak jste se dopracovali k myšlence využít houslařské schopnosti Dony Michellé?

Je to její silná stránka a lidi si nás pamatují i díky tomuto. DM je houslistka a experimentátorka. Nemusely jsme se k téhle myšlence nijak dopracovávat, šlo to tak nějak samo.

Hrajete často s dalším celoženskými soubory. Jak hodnotíte postavení ženských kapel na české rock/metalové scéně?

S českými ženskými kapelami hrajeme hlavně teď na podzim v rámci akce nazvané "babskej rockfest", pro nás je to minisérie koncertů na Moravě. Jinak myslím, že co do postavení na české scéně nemají celoženské kapely zase takovou výhodu, jak by si někdo mohl myslet. Je to v mnohých věcech o dost těžší, protože obměňování muzikantek v kapele bývá častější a nese s sebou mnohá úskalí.

Jaké jsou vaše hudební vzory, respektive, kdo má na vás vliv?

Hudebních vzorů je mnoho a jsou poměrně žánrově rozprostřené. Přímý vliv těžko říct a těch nepřímých je taky mnoho. :) Samozřejmě máme mimo jiné rády ženské kapely anebo kapely s ženským vokálem. Vesměs bychom se shodly např. na CRUCIFIED BARBARA, THE PRETTY RECKLESS, IN THIS MOMENT, HALESTORM, WALLS OF JERICHO atd.

Inspiruje vás nějak prostředí, ze kterého pocházíte?

To asi ano, Ostrava je temná a ponurá. Plná všech druhů vyhrocených emocí. Na druhou stranu je tu krásně, máme moje svoje oblíbená místa a moc se nám tu líbí. :)

Přijďte KAPRIOLU podpořit na první finálový večer do brněnského klubu Mersey 3. 11. Pokud vám to nevyjde, můžete přijít o týden později na druhé kolo, i když bez KAPRIOLY, tak třeba jen popít pivo za 15 korun. Vstupné zdarma.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
10.10. LIVESTREAM ARMORED SAINT
17.10. LIVESTREAM OBITUARY
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?