Nový Spark
venku od 1. prosince
KATATONIA: V křeči slastně mámivé

KATATONIA: V křeči slastně mámivé

Švédská formace pluje rockovým a metalovým éterem jako nevyzpytatelný tvor, který mění podobu i zvyklosti. Přesto požívá od fanoušků i kritiků zvláštního respektu.

KATATONIA, jejíž jádro tvoří kytaristé Anders Nyström a Jonas Renkse, který je také hlavním zpěvákem, oslaví příští rok už třicet let existence. Nade všechno se o historii skupiny dá říci, že byla barevná, i když se stále pohybuje v odstínech šedé.

Na rozdíl od jiných extrémních spolků, které obrazně krmí oheň stále většími poleny, KATATONIA se však na klimaxu tvrdosti ocitla hned na svém počátku. „Death metal byl počátkem devadesátých let možná na svém absolutním vrcholu, a i když jsme se chtěli ubírat tímto směrem, cítili jsme nutkání začlenit do naší hudby něco víc než jen brutální aspekt. Takže jsme vzali tři prvky, které mluvily přímo z našich srdcí a dosud je nikdo efektivně nepropojil: brutalitu death metalu, harmonie doom metalu a temnotu black metalu,“ definoval raný zvuk KATATONIE kytarista Anders Nyström.


KATATONIA se letos pochlubila albovou novinkou „City Burials“. Velkou story o kapele čtěte v aktuálním Sparku.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace