Nový Spark
venku od 1. března
KINGDOM COME po smrti Jamese Kottaka jedou dál a slibují nové album

KINGDOM COME po smrti Jamese Kottaka jedou dál a slibují nové album

Měsíc po smrti bubeníka Jamese Kottaka se KINGDOM COME znovu pokoušejí o restart své kariéry. Nová sestava by měla dát dohromady i nové album. Už u toho však nebude zpěvák Keith St. John, který se kapelu rozhodl opustit.

Keith St. John do KINGDOM COME naskočil v období jejich restartu v roce 2018, kdy bylo evidentní, že původní tahoun Lenny Wolf se ho nezúčastní. Kapela tehdy alespoň koncertně oslavila třicet let od vydání eponymního debutového alba, k nahrání slibovaného comebackového alba se však už nedostala. V lednu tyto plány definitivně utnula náhlá smrt bubeníka Jamese Kottaka, který se v posledních letech potýkal s problémy s alkoholem.

KINGDOM COME na Sparkshopu

Po smrti svého kamaráda svou pozici za mikrofonem vyklízí právě Keith St. John. „V hlavě mi to od Jamesovy smrti šrotovalo, protože jsme byli přátelé třicet let, ale nikdo ho nedokázal zachránit. Byla to tak tragická ztráta pro všechny, které kdysi zasáhl svým nadlidským talentem. Vždycky mi bude velmi chybět. Byl jsem stále dost mimo a na cestách, když se ke mně dostaly informace, z nichž bylo zřejmé, že je načase, abychom se s kapelou vydali každý svou cestou,“ sdělil ke svému odchodu trošku nejednoznačné, dnes už bývalým spoluhráčům však do budoucna popřál vše dobré.

Zbylá trojice Stag, Steier a Frank mezitím sdělila, že prapor KINGDOM COME hodlá nést dál a krom koncertů na letošní rok slibuje konečně také vydání nového alba. Jejich posilami jsou bubeník Matt Muckle, který v minulosti spolupracoval například s DJ Ashbou či Paulem Gilbertem, a zpěvák Ezekiel Kaplan, který je od loňska také součástí koncertní sestavy progresivních metalistů CYNIC…

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
08.03. MESHUGGAH
08.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
09.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
11.03. IDLES
13.03. AVATAR
14.03. THERION
14.03. FIREWIND, MASTERPLAN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace