Nový Spark
venku od 1. srpna
KISS si díky silvestrovské show připsali dva světové rekordy

KISS si díky silvestrovské show připsali dva světové rekordy

Poslední den loňského roku uskutečnili KISS obří live stream z Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Akce jim zajistila hned dva světové rekordy potvrzené Guinnessovou knihou rekordů. Mimo to Gene Simmons zopakoval svoji nechvalně proslulou hlášku „Rock je mrtvý“.

Jak magazínu Blabbermouth potvrdil zástupce Guinnessovy knihy rekordů, první světový rekord se týká „nejvyššího plamene na hudebním koncertě“, který měřil celých 35 metrů. V druhém rekordu pak šlo o „největšího množství plamenů spuštěných současně na hudebním koncertě“, jichž bylo 73.

Kapela se na akci dobře připravila. Livestream nazvaný „KISS 2020 Goodbye“ údajně sestával z pyrotechnických efektů v hodnotě 1 milionu dolarů a vzhledem k dosaženým rekordům se výdaje na ohnivý spektákl vyplatily. Celkově kapela utratila za produkci show 10 milionů dolarů. Bylo využito např. více než padesáti 4K kamer s 360stupňovou perspektivou.

V rozhovoru pro Gulf News, byli oba zakládající členové KISS Paul Stanley a Gene Simmons požádáni o opětovné vyjádření k tvrzení, že rock je mrtvý, které v minulosti pronesl druhý zmíněný muzikant. Stanley se vyslovil, že by vsadil boty, že kapely jako LED ZEPPELIN přežijí jakoukoliv současnou megastar z vrcholku žebříčku. „Rock je mrtvý. A to proto, že nové kapely si nedokázaly vybudovat onu* auru vzrušení a epičnost,“* kontroval Simmons. Zopakoval tak své tvrzení z roku 2014, kdy prohlásil, že od roku 1988 se neobjevila žádná masivně úspěšná rocková kapela.


Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace