Nový Spark
venku od 2. října
Kojenec z obalu „Nevermind“ od NIRVANY žaluje kapelu i label. Požaduje 3 miliony

Kojenec z obalu „Nevermind“ od NIRVANY žaluje kapelu i label. Požaduje 3 miliony

Spencer Elden, který se proslavil jako 4měsíční kojenec z obalu kultovní nahrávky NIRVANY „Nevermind“, zažaloval kapelu. Dnes 30letý Elden se odvolává na vykořisťování dětí a dětskou pornografii. Skupina podle něj vědomě distribuovala jeho nahou fotku a profitovala z ní.

Bohatý merch NIRVANY pořídíte v našem Sparkshopu

Od každého z obžalovaných, mezi něž patří členové kapely, Courtney Love jakožto správce pozůstalosti Kurta Cobaina, fotograf Kirk Weddle, Universal Music, Geffen Records, Warner Records a MCA Music, požaduje Elden odškodné 150 tisíc dolarů (celkově v přepočtu 3 miliony korun).

Na obalu „Nevermind“ plave nahý kojenec v bazénu a zdánlivě se natahuje po dolarové bankovce, která je probodnuta rybářským háčkem. Fotografa Kirka Weddleho viní obžaloba z výroby „sexuálně explicitní“ fotografie. Dodává, že zpočátku neměly být na fotce znázorněny jeho genitálie a bylo v plánu je zakrýt nálepkou. „Nálepka se ovšem na obalu nikdy neobjevila,“ míní obžaloba. Eldenovi rodiče prý nikdy nepodepsali smlouvu o veřejném užití fotky a sám Elden z ní nikdy nijak neprofitoval. Jeho rodiče údajně za fotku dostali 200 dolarů.

„Spencerova identita a jméno jsou navždy spojeny s komerčním sexuálním vykořisťováním, které zažil jako nezletilý,“ píše dále v žalobě Eldenův zmocněnec Robert Lewis. Lewis dále uvádí, že Elden prožil emocionální vypětí a zásah do emočního vývoje.


Spencer se přitom v plavkách a ve stejné pozici nechával opakovaně vyfotografovat znovu. Naposledy v roce 2016, kdy od vydání desky uplynulo 25 let. „Vždy jsem to vnímal jako pozitivní věc, otevíralo mi to dveře,“ prohlásil ještě o rok dřív pro Guardian.

NIRVANA zdobí titulku zářijového Sparku. Uvnitř najdete poutavý příběh alba Nevermind, jež v září oslaví 30 let od vydání. Plakát je samozřejmostí.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace