Nový Spark
venku od 1. dubna
KORPIKLAANI: „Nové písně pojednávají o vraždách a temných oblastech života“

KORPIKLAANI: „Nové písně pojednávají o vraždách a temných oblastech života“

Stálice folk metalu KORPIKLAANI už dávno neplatí za rozjuchané lesní mužíky v neustálém víru alkoholového veselí. Posledními deskami se ubírají vážnějším směrem a s přibývajícím věkem přirozeně tíhnou k barvitějším náladám a rozšafnějším hudebním polohám.

Zcela ku prospěchu věci roztáhlo sexteto vousonosů perutě své kreativity a na aktuálním albu „Jylhä“ mocně využívají široké zvukové palety svých instrumentů. Houslista Toumas Rounakari je finsky rozvážný, ale zároveň humorný a inteligentní partner na rozhovor. V rozhovoru v aktuálním Sparku probíráme samosebou nové album, hudební vývoj KORPIKLAANI, ale také jejich vlastní pivo a vodku. Přemýšlivější nátura „Jylhä“ je přesně tou hudební esencí, která do pandemické zimy dodá sílu a naději.


„Název je dost složitý na překlad, ušili jsme na sebe trochu bič. Přeložil bych jej jako syrový, drsný a zároveň robustní ve smyslu, že hory nebo příroda obecně jsou jylhä. Nepracujeme s přesně daným konceptem, nicméně na albu je dost písní pojednávajících o vraždách a temných oblastech života. „Jylhä“ je v jistém smyslu o pocitu, že na pozadí běžného života se děje něco grandiózního,“ vysvětluje Toumas.

Kompletní rozhovor najdete v aktuálním Sparku.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace