Nový Spark
venku od 1. listopadu
KORPIKLAANI: „Nové písně pojednávají o vraždách a temných oblastech života“

KORPIKLAANI: „Nové písně pojednávají o vraždách a temných oblastech života“

Stálice folk metalu KORPIKLAANI už dávno neplatí za rozjuchané lesní mužíky v neustálém víru alkoholového veselí. Posledními deskami se ubírají vážnějším směrem a s přibývajícím věkem přirozeně tíhnou k barvitějším náladám a rozšafnějším hudebním polohám.

Zcela ku prospěchu věci roztáhlo sexteto vousonosů perutě své kreativity a na aktuálním albu „Jylhä“ mocně využívají široké zvukové palety svých instrumentů. Houslista Toumas Rounakari je finsky rozvážný, ale zároveň humorný a inteligentní partner na rozhovor. V rozhovoru v aktuálním Sparku probíráme samosebou nové album, hudební vývoj KORPIKLAANI, ale také jejich vlastní pivo a vodku. Přemýšlivější nátura „Jylhä“ je přesně tou hudební esencí, která do pandemické zimy dodá sílu a naději.


„Název je dost složitý na překlad, ušili jsme na sebe trochu bič. Přeložil bych jej jako syrový, drsný a zároveň robustní ve smyslu, že hory nebo příroda obecně jsou jylhä. Nepracujeme s přesně daným konceptem, nicméně na albu je dost písní pojednávajících o vraždách a temných oblastech života. „Jylhä“ je v jistém smyslu o pocitu, že na pozadí běžného života se děje něco grandiózního,“ vysvětluje Toumas.

Kompletní rozhovor najdete v aktuálním Sparku.

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace