Nový Spark
venku od 2. října
Který riff je podle Slashe nejtvrdší?

Který riff je podle Slashe nejtvrdší?

Slavný kytarista před měsícem vydal své čtvrté album pod hlavičkou Slash Feat. Myles Kennedy and the Conspirators, které nazval jednoduše „4“. Nyní se podělil o své největší muzikantské inspirace a sdílel názor, který riff je podle něj nejtvrdší v celé hudební historii.

Nové album „4“ seženete na Sparkshopu!

Během své dlouhé kariéry byl Slash strůjcem a architektem mnoha známých kytarových riffů. Jako jeden z nejúspěšnějších kytaristů moderní éry je zcela oprávněný vybrat nejlepší a nejtvrdší riffy všech dob.

Za jednu z nejvlivnějších desek považuje debut BLACK SABBATH, eponymní album z roku 1970: „Když se na ni podíváte v celém kontextu hudby, která se tenkrát nahrávala, jedná se o desku, která opravdu znamenala začátek temného heavy metalu. Vyšlapala cestu všemu, co se tvořilo později. Pro mě je nahrávka extrémně pronikavá.“

Stejně tak i druhé album průkopníků metalu „Sabbath Bloody Sabbath“ z roku 1973 mělo na Slashe velký vliv. Riff z titulní skladby považuje za nejtvrdší, který byl kdy nahrán. Podle kytaristy od té doby žádná jiná kapela nepřišla s ničím tvrdším. Tento riff můžete v celé své temnotě slyšet na konci skladby.

Nejnovější Slashovu nahrávku „4“ zhodnotil redaktor Sparku Vašek Tesař v rozhovoru s Korejem z METALSHOP TV. Mrkněte na video níže!


Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace