Praotci black metalu VENOM se po osmi letech vrátili s novým zářezem „Into Oblivion“. O přípravě a plánech do budoucna s námi v květnovém Sparku mluvil kytarista Stuart „Rage“ Dixon.
Jak se při nahrávání ve studiu bila klasická analogová práce s digitální studiovou modernou?
„Digitální programy jsme použili až na úplný konec finálního ošetření alba, dělají to všichni, a pokud ne, tak žvaní. Bez toho to dnes jednoduše nejde. Už se mě někteří novináři ptali, proč jsme na albu použili klávesy. VENOM a klávesy? Zbláznili jste se? Všechno to jsou kytary a baskytara, prohnaná přes kouzelné krabičky. Hodně mě v tom inspiroval americký kytarista Andy Timmons (DANGER DANGER, PAWN KINGS, ANDY TIMMONS BAND). Někdy trochu ambientní nálady, které dotvářejí tu správnou atmosféru. Spíše skočí do prostoru a na chvíli vás přemostí na docela jiný hudební level. Žádné klávesy, vokály a muzika s pomocí AI, jen tři mozky, které to vymyslely a nahrály. Jsme pod novou firmou BMG, která byla z alba u vytržení. Jako první slyšel finální produkt Cronos, volal mi a byl nadšený, to je co říci. (smích) Čím je starší, tím radši by pořád něco upravoval, aby to bylo ještě lepší. Pak jsme desku pustili některým lidem z fanklubu, reakce byly hodně pozitivní, no a teď už to není náš materiál, ale hudební záležitost pro všechny fanoušky. VENOM nejsou v pozici, kdy by museli vydávat alba, aby uspokojili trh. Ten už dnes prakticky neexistuje. Všechno chce svůj čas, nechvátáme, musí to mít naši značku, punc, energii. Mohli bychom žít z naší legendární historie a nevydávat nic. Tuto verzi jako muzikant ale opravdu nechceš. Všichni jsme pořád kurevsky kreativní na to, než abychom byli nějaký revival sebe sama,“ říká kytarista v novém čísle Sparku, které je nyní v prodeji na stáncích nebo na Sparkshopu!



















