Nový Spark
venku od 31. prosince
Lars Ulrich: Hraní coverů bude vždy součástí DNA METALLIKY

Lars Ulrich: Hraní coverů bude vždy součástí DNA METALLIKY

Během účinkování v epizodě „Trunk Nation With Eddie Trunk“ na platformě SiriusXM se bubeník METALLIKY Lars Ulrich rozhovořil o zálibě své kapely v předělávkách písní jiných umělců, kteří jeho samotného i celou skupinu inspirovali.

Lars uvedl: „Musíte si uvědomit, že METALLICA začala jako cover kapela. Když jsme se dali někdy začátkem roku 1982 dohromady, existovaly v podstatě dva přístupy. Jedním z nich bylo, že jste někde v baru hráli všeobecně oblíbené cizí skladby jako „Smoke On The Water“ nebo „Ain’t Talkin“, „Bout Love“, „Rock and Roll All Nite“ nebo „Black Dog“. Druhou možností byla hrát své vlastní skladby, tehdy se tomu říkalo originály. My v kapele jsme ale neměli chuť přehrávat celý večer LED ZEPPELIN, ale zároveň jsme neměli žádné vlastní písně. Přitom jsme chtěli hrát, řádit, bouřit, potit se a tak. Tak jsme jednoduše přišli s jiným nápadem, který byl kombinací dvou předchozích – hráli jsme covery, ale šlo o písně, které nikdo neznal. Prostě jsme vylezli na pódium a spustili songy DIAMOND HEAD, BLITZKRIEG nebo SAVAGE. Měli jsme dohromady setlist na celou hodinu, hráli jsme po jižní Kalifornii a byla to velká zábava. Až poté jsme začali makat na našich vlastních písních, které pak pochopitelně nahradily předělávky.“

„Přesto skladby jako „Am I Evil“, „Helpless“ nebo „Let It Loose“ a „Blitzkrieg“ zůstaly významnou součástí toho, kým jsme. Hrání skladeb jiných kapel bude už navždy součástí DNA METALLIKY. Začínali jsme jako hudební nadšenci a fanoušci, i jako muzikanti jsme od začátku mluvili o našich vzorech a zůstává to tak i o 40 let později,“ dodává Lars.

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?