Nový Spark
venku od 31. května
LIMETALL vydává nové album. Představí ho na turné s KABÁTEM

LIMETALL vydává nové album. Představí ho na turné s KABÁTEM

Kapela LIMETALL, která vznikla na podzim roku 2015 poté, co zpěvák Fany Michalík, kytaristé Jarda Bartoň a Jura Šperl a baskytarista Václav Vlasák odešli od kapely CITRON, přichází s novým albem "Znamení".

Aktuální nahrávkou se skupina rozhodla ještě více odpoutat od minulosti spjaté s CITRONEM. Díky novým skladbám dokáží hudebníci postavit koncertní playlist, aniž by museli sahat do repertoáru svého předchůdce. Nové skladby LIMETALL představí jako speciální host aktuálního turné kapely KABÁT ke 30 letům existence.

„Před novým albem odešel náš tehdejší bubeník Lukáš Pavlík do Chinaski a na jeho místo usedla výborná bubenice Veronika Mrázová. Ihned se zapojila do skládání a přinesla i úvodní píseň Krutá včela. Tím, že se na skládání podíleli všichni, dokázali jsme docílit větší barevnosti a pestrosti,“ popisuje baskytarista Václav Vlasák. „Vývoj vidíme i v tom, že se nám podařilo na albu vytvořit čitelný rukopis. Díky němu nás hudební fanoušci poznávají, aniž by znali dotyčnou skladbu,“ dodává.


Spíše než k obracení se do minulosti se muzikanti snažili přijít s aktuálním zvukem a tentokrát nevsadili na producenta, ale na vlastní zkušenosti. „O takové postavení jsme usilovali dlouho. Udělali jsme čáru za minulostí, vytvořili jsme si vlastní zvuk, máme nové logo i koncertní program. Navíc jsme přišli na to, co je 13. znamení,“ naráží na název alba kytarista Jaroslav Bartoň.

Nové skladby Limetallu zazní i na turné ke 30 letům skupiny Kabát. Kapela v čele s Pepou Vojtkem si Limetall vybrala jako jednoho ze dvou hostů turné. „Na vystoupení na největších pódiích v zemi připravujeme program, který odlišíme od běžných festivalových vystoupení. Moc nás těší i to, že strávíme čas s muzikanty Kabátu, kteří se netají tím, že je v 80. letech formovala, mimo jiné, i hudba členů Limetallu,“ doplňuje Bartoň.

Nový Spark
venku od 31. května
Kalendář akcí
25.06. Mystic Fest
25.06. Phil Collins
25.06. Slayer
26.06. Mark Knopfler
26.06. Possessed, Nahum
27.06. Trivium, Hatebreed
28.06. Full Force
29.06. Melvins
30.06. Kenny Wayne Shepherd Band
30.06. Ministry
A co FAKKER!?