Nový Spark
venku od 1. března
Listopadový Spark uvádí dvě titulky s MANOWAR a čtyři plakáty!

Listopadový Spark uvádí dvě titulky s MANOWAR a čtyři plakáty!

Každý potřebujeme jednou za čas změnu a platí to i o Sparku. Rutina může znamenat zakrnění a tomu se ve Sparku bráníme jak čert kříži. Proto jsme se vydali na dobrodružnou stezku a listopadové oslavě 40 let „Into Glory Ride“ od MANOWAR udělit dvě obálky. Glory a Ride.

Oba časopisy seženete ZDE

Čtyřicet let od vydání alba je už důvod k oslavě. Leč když byla smlouva podepsána vlastní krví a album změnilo dějiny heavy metalu, pak je nutné slavit skutečně důstojně a vzletně. Jak ostatně píše redaktor Honza Kozák, který se spolu s Bobem Zelenkou a Karlem Balčirákem podílel na celkovém díle.

„Druhé album newyorských MANOWAR ,Into Glory Ride‘ se pro kapelu stalo příslovečným překročením Rubikonu. Spanilá jízda čtyř metalových válečníků se po úvodní nadějné fanfáře ,Battle Hymns‘ rozhořela v opravdovou bitevní vřavu, ve které nešlo o nic jiného než o čest, slávu a věčný život pravého heavy metalu. Kapela nejen vybrousila svou tvorbu do epických hrdinských eposů, ale přitlačila i po stránce image, a navždy tak definovala svou podobu nelítostných a nesmrtelných bojovníků za svatou ocel. Nad událostmi čtyřicet let starými, ale i novějšími strávil Bob Zelenka s tehdejším kytaristou MANOWAR Rossem the Bossem víc jak hodinu na telefonní lince Bohumín – New Jersey a troufneme si tvrdit, že ani tak nebylo o legendárním albu ,Into Glory Ride‘ řečeno vše. Snad si však každý z vás ten svůj střípek, o němž třeba nevěděl nebo o něm pouze tušil, najde.“Připravili jsme proto dvě sběratelské obálky s dobovými fotkami, které vystihují inovativnost, naivitu, klišé, ale hlavně oddanost heavy metalu. „Zakoupili jsme exkluzivní fotky a navrhli dvě varianty titulní strany. S blížícím se datem uzávěrky se však zvětšovalo naše dilema, zda zvolit variantu „Glory“ či „Ride“. Nakonec jsme se po dlouhých úvahách rozhodli pro obě verze a rozdělili náklad Sparku napůl. Nechtěli jsme fanoušky MANOWAR ochudit,“ popisuje nastalou situaci šéfredaktor Karel Balčirák.

Jak obálka „Glory“, tak obálka „Ride“, jak jsme je nazvali, obsahují rozdílné plakáty. Na jedné straně jsou vždy MANOWAR a na druhé jako protiváha WITHIN TEMPTATION, o které jste si mnohokráte a pravidelně psali. Pokud chcete mít kompletní sérii „Into Glory Ride“, objednejte si a druhý výtisk ze Sparkshopu nebo se přeptejte ve vaší trafice. Každá dostane obě dvě varianty.

Příběh z roku 1983 je však začátkem listopadového dobrodružství se Sparkem, kde se minulost setkává se žhavou přítomností.

Příjemné čtení a lov obálek vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
08.03. MESHUGGAH
08.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
09.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
11.03. IDLES
13.03. AVATAR
14.03. THERION
14.03. FIREWIND, MASTERPLAN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace