Nový Spark
venku od 1. července
Live: EXHORDER - 21. 5. 2024, Praha, Modrá Vopice

Live: EXHORDER - 21. 5. 2024, Praha, Modrá Vopice

Peklo v obýváku

EXHORDER
EXORCIZPHOBIA
FORCE OF HELL

Ten obývák v titulku jsem nepoužil náhodou. Kdo ve Vopici kdy byl, má myslím zcela jasno. Vnitřní prostor není z největších, to ale neznamená, že by se tu neděly velké věci. Místní (pražští) FORCE OF HELL chystají novou desku a chytili patřičnou agresivní slinu. Pokud jsem si v minulosti posteskl, že hrubozrnných a přímočarých thrashmetalových kapel u nás máme jaksi nepříliš mnoho a číslo za pár let pokleslo, potom po erupci, která nastala s nástupem FORCE OF HELL na pódium, jsou moje obavy znatelně menší. Energická, nekompromisní show nepřipustila pochybnosti – FORCE OF HELL měli situaci pevně v rukou a ve Vopici začalo být pořádně horko.

Nejen s botami od Aligátora, ale i s EXORCIZPHOBIÍ nemůžete šlápnout vedle. Letitá studiová a koncertní jistota, kterou jsem (a upřímně lituji) doteď naživo neviděl, odpálila svůj set s drtivým nasazením, což jsem pocítil i fyzicky – moshpit mě pohltil a nezbyla mi jiná možnost, než se připojit (po patnácti letech, co jsem se mu z důvodu věku vyhýbal). Skladby z posledního alba „Spiritual Exodus“ naživo fungují skvěle a prověřený repertoár citelně obohacují. A navíc, kde se nám poštěstí mít bicí vepředu? Sice to bylo způsobeno prostorovými možnostmi, ale i tak bicí souprava v popředí vypadala hodně efektně.

EXHORDER v posledních letech potvrzují vynikající tvůrčí formu, naživo to tudíž mohlo být jenom lepší. Současná tvorba společně s dnes již kultovními skladbami tvoří hodně ostrou směs a kapela s věkem neztrácí na síle, což s klidem podepíšu vlastní krví. Sestava, držící pohromadě v podstatě od roku 2017, funguje jako dobře promazaný stroj, dobře naladěný Kyle i zbytek kapely rozdávali úsměvy prakticky nepřetržitě – nebylo divu, publikum skotačilo jako by to měla být definitivně poslední metalová akce nejen v Praze. Zpocen jako dveře od chlíva, žebra začínají naříkat (dobře mi tak, když lezu do moshpitu), načaté hlasivky – tak se chodí z pořádného metalového koncertu. Velebnosti, jedem, jako zamlada!

OZVĚNY HROMŮ 85%
TEXT: Jirka Vacek
ILUSTRATIVNÍ FOTO: Jirka Vacek

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace