Nový Spark
venku od 2. května
LIVE: GAMMA RAY představili českým fanouškům nový hlas. (FOTO)

LIVE: GAMMA RAY představili českým fanouškům nový hlas. (FOTO)

Začalo to upravenou variací melodie seriálu Hra o trůny a skončilo to jako Souboj titánů. GAMMA RAY si totiž do Prahy přivezli ne jednoho ale rovnou dva zpěváky!

MeetFactory po skvělém vystoupení neměckých POWERWOLF čekal další power metalový svátek. Trojlístek kapel DRAGONY, SERIOUS BLACK a GAMMA RAY sliboval nadupanou porci melodií. Rakouští DRAGONY svůj styl hrdě pojmenovali jako glory metal. Proč ne. Oslavných fanfár a epických výletů bylo vrchovatě. Žánrově pánové dokonale naplňují všechny chuťové pohárky metalových melodiků. Chvílemi je to lehce naivní, ale v dobrém slova smyslu. Frontman Siegfried Samer má jiskru, podobně jako jí měl Tobias Sammet (EDGUY) v dobách alba „Mandrake“. SERIOUS BLACK se sice dali dohromady před rokem, ale v jádru jde o ostřílené borce, kteří předvádí dokonalou metalovou souhru. Na evrospkém turné jsou navíc posílení o bubenického borce Alexe Holzwartha (RHAPSODY OF FIRE). Jeho explozivní přechody a rychlé dvojšlapky těžko hledají konkurenci.

GAMMA RAY před několika dny zveřejnili, že se k nim přidává zpěvák Frank Beck. Kai prý hlasově nezvládá a koncerty mu ničí hlasivky. Ostatně brzy na Spark TV přineseme s Kaiem rozhovor! Vše vám sám vysvětlí. Frank nemá lehkou pozici. Kaiův charakteristický jéčáko-křaplák je pro mnohé fanoušky synonymem GAMMA RAY a navíc Hansen má některé songy ušité přímo na tělo. Začalo se klasicky intrem „Welcome“, pak Kai odzpíval hitovku „Heaven Can Wait“ a údernou „Last Before The Storm“. Ve vypjatých polohách to Hansenovi na hlasivkách skutečně hodně dřelo. Hlavně u druhé jmenované. Do fofrovačky „Fight“ už nastoupil Beck. A těch otazníků nad hlavami fanoušků! Frank nepřekvapil, výrazně nezklamal, ale ani nenadchnul. Bohužel do Hansenových poloh se dostává těžko a rozsahově na tom není nejlépe. V některých pasážích jeho hlas zanikal. Aby těch srovnávaček nebylo málo, tak „One With the World“ luxusně zapěl speciální host Ralf Scheepers (PRIMAL FEAR). A bylo vymalováno. Tohle je hlas formátu GAMMA RAY. Bohužel s přibývajícími položkami na setlistu se umocňoval pocit, že Frank hraje jakési druhé housle. Přitom se stal právoplatným členem kapely a bude zpívat i na deskách. Jenže evidentně má problém dostat se do Hansenova specifického frázování, což se ukázalo například v upalovačce „Dethrone Tyranny“. Přesto GAMMA RAY ustáli show se ctí, hodně silným zvukem a výborným sólem na basu. Pokud bych si ale mohl vybrat, tak beru raději sípajícího Hansena než Franka Becka.

text/foto: David Havlena

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace