Nový Spark
venku od 1. června
LIVE: Bluesrocková extratřída v mlýnku na maso; THE WINERY DOGS - 19. 2. 2016, Olomouc

LIVE: Bluesrocková extratřída v mlýnku na maso; THE WINERY DOGS - 19. 2. 2016, Olomouc

THE WINERY DOGS

19.2.2016 Olomouc, S Klub


Co dostanete, když do prostoru vyprodaného klubu nacpete víc lidí než se tam vejde? No přece olomoucký S Klub! V osm hodin, kdy měla akce začínat, byl sál našlapaný až po střechu, takže pokud jste chtěli dovnitř, museli jste se vyloženě procpat a strávit koncert jak nějaká sardinka hezky nalepení tělo na tělo... a to v předsálí zůstalo odhadem několik desítek lidí, kteří na tohle prostě neměli morál!


THE WINERY DOGS jsou jako přírodní úkaz srovnatelný s lavinou či tornádem. Tři výrazné osobnosti, technicky brilantní, které dohromady tvoří semknutou jednotku nebývalé síly. Jejich hard rock s bluesovým podtextem a prog rockovými pasážemi je nejenom technicky brilantní, ale současně i nabitý emocemi a vášnivou energií. Je skutečným požitkem sledovat bubeníka Mike Porntoye, s jakou lehkostí a samozřejmostí ovládá svou bicí soupravu. V pohodě by u toho mohl posvačit a ani jednou přitom nevypadnout z rytmu. Basák Billy Sheehan je největším srdcařem, který každou notu prožívá naplno, a jeho zaujetí pro hru i technická zdatnost je naprosto mimořádná. Kytarista a zpěvák Ritchie Kotzen v současnosti patří k nejlepším blues rockovým interpretům, ale v THE WINERY DOGS má trochu jinou úlohu. Hraje mnohem techničtěji než třeba na svých sólových deskách, ale zvládá to v pohodě a je svým dvěma kolegům rovnocenným partnerem. Kapela nám naservírovala to nejlepší ze dvou studiových desek a zhruba v polovině to proložila sólovými party, ale nijak to s tím exhibováním naštěstí nepřeháněli, takže koncert měl pořád spád i gradaci. THE WINERY DOGS předvedli v Olomouci svou extra třídu a jejich strhující vystoupení v nás bude rezonovat ještě hodně dlouho, stejně jako naprosto zpackaná organizace.


Hodnocení: 100%


text: Michal Jakubík
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace