Nový Spark
venku od 2. dubna
LIVE: Bluesrocková extratřída v mlýnku na maso; THE WINERY DOGS - 19. 2. 2016, Olomouc

LIVE: Bluesrocková extratřída v mlýnku na maso; THE WINERY DOGS - 19. 2. 2016, Olomouc

THE WINERY DOGS

19.2.2016 Olomouc, S Klub


Co dostanete, když do prostoru vyprodaného klubu nacpete víc lidí než se tam vejde? No přece olomoucký S Klub! V osm hodin, kdy měla akce začínat, byl sál našlapaný až po střechu, takže pokud jste chtěli dovnitř, museli jste se vyloženě procpat a strávit koncert jak nějaká sardinka hezky nalepení tělo na tělo... a to v předsálí zůstalo odhadem několik desítek lidí, kteří na tohle prostě neměli morál!


THE WINERY DOGS jsou jako přírodní úkaz srovnatelný s lavinou či tornádem. Tři výrazné osobnosti, technicky brilantní, které dohromady tvoří semknutou jednotku nebývalé síly. Jejich hard rock s bluesovým podtextem a prog rockovými pasážemi je nejenom technicky brilantní, ale současně i nabitý emocemi a vášnivou energií. Je skutečným požitkem sledovat bubeníka Mike Porntoye, s jakou lehkostí a samozřejmostí ovládá svou bicí soupravu. V pohodě by u toho mohl posvačit a ani jednou přitom nevypadnout z rytmu. Basák Billy Sheehan je největším srdcařem, který každou notu prožívá naplno, a jeho zaujetí pro hru i technická zdatnost je naprosto mimořádná. Kytarista a zpěvák Ritchie Kotzen v současnosti patří k nejlepším blues rockovým interpretům, ale v THE WINERY DOGS má trochu jinou úlohu. Hraje mnohem techničtěji než třeba na svých sólových deskách, ale zvládá to v pohodě a je svým dvěma kolegům rovnocenným partnerem. Kapela nám naservírovala to nejlepší ze dvou studiových desek a zhruba v polovině to proložila sólovými party, ale nijak to s tím exhibováním naštěstí nepřeháněli, takže koncert měl pořád spád i gradaci. THE WINERY DOGS předvedli v Olomouci svou extra třídu a jejich strhující vystoupení v nás bude rezonovat ještě hodně dlouho, stejně jako naprosto zpackaná organizace.


Hodnocení: 100%


text: Michal Jakubík
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. MASTERS OF ROCK
29.07. SCORPIONS
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace