Nový Spark
venku od 1. prosince
LIVE: POWERWOLF zmasakrovali vyprodané MeetFactory (foto, video)

LIVE: POWERWOLF zmasakrovali vyprodané MeetFactory (foto, video)

POWERWOFL ovládli Česko, jednoznačně! Jinak se ani úterní metalová mše v pražském MeetFactory popsat nedá. Předkapely CIVIL WAR a ORDEN OGAN se sice rvaly o přízeň publika s maximálním nasazením, ale ten večer tady vládla jediná smečka – vlci bratrů Greywolfů.

Dlouho předem vyprodaný sál byl natlakovaný jako papiňák před výbuchem. S padajícím oponou pak přišla exploze nadšení a s ní i pětice kázající Boží slovo metalové. Vlčí show byla opět plná tradičních póz, vyplazených jazyků, křenících se obličejů a hlavně byla plná energie. Frontman Attila postupně roste v dokonalého tahouna kapely a na jeho pěvecký výkon by se daly psát dlouhé strany oslavných ód. POWERWOLF válcují nejen Čechy ale i celou střední Evropu nekompromisním tempem. Podobné prostory jako MeetFactory už jsou pro ně malé. Je to kapela velké scény. Pochopitelně čerpalo se hlavně z nové placky „Blessed & Possessed“. Koncert otvírala šleha titulní (bubeník se už jí už naučil), nechyběla koncertní šleha „Amen & Attack“ a bez duchařiny „Armata Strigoi“ by večer nebyl kompletní. Milým překvapením bylo zařazení i novinkové „Let There Be Night“, která už na desce odhalila, že epická rovina vlkům sluší. Dramaticky rozjetou show uzavřela „Lupus Dei“, které předcházelo Attilovo kázání ve jménu metalu. Došlo i na plameny a hořáky a to při německy zpívané „Kreuzfeuer“. Publikum šílelo, atmosféra dosahovala bodu varu a k dokonalosti chyběl prakticky už jen větší sál. Na menším pódiu kulisy a scéna ala kostel opticky nevyzní tak, jako na velkém place. I tak šlo o jeden z největších power metalových svátků letošního roku. POWERWOLF jsou novým metalovým náboženstvím. Jsou skutečnými hudebními křižáky, kteří podmaňují starý kontinent. Čechy už jim definitivně padly k nohám. Fotil David Havlena.

Brzy je tu máte zpátky. Mrkněte, celý rozhovor s kapelou už zítra.

text/foto/video: David Havlena

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
08.12. HARLEJ
09.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
09.12. HARLEJ
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace