Nový Spark
venku od 2. května
LIVE: POWERWOLF zmasakrovali vyprodané MeetFactory (foto, video)

LIVE: POWERWOLF zmasakrovali vyprodané MeetFactory (foto, video)

POWERWOFL ovládli Česko, jednoznačně! Jinak se ani úterní metalová mše v pražském MeetFactory popsat nedá. Předkapely CIVIL WAR a ORDEN OGAN se sice rvaly o přízeň publika s maximálním nasazením, ale ten večer tady vládla jediná smečka – vlci bratrů Greywolfů.

Dlouho předem vyprodaný sál byl natlakovaný jako papiňák před výbuchem. S padajícím oponou pak přišla exploze nadšení a s ní i pětice kázající Boží slovo metalové. Vlčí show byla opět plná tradičních póz, vyplazených jazyků, křenících se obličejů a hlavně byla plná energie. Frontman Attila postupně roste v dokonalého tahouna kapely a na jeho pěvecký výkon by se daly psát dlouhé strany oslavných ód. POWERWOLF válcují nejen Čechy ale i celou střední Evropu nekompromisním tempem. Podobné prostory jako MeetFactory už jsou pro ně malé. Je to kapela velké scény. Pochopitelně čerpalo se hlavně z nové placky „Blessed & Possessed“. Koncert otvírala šleha titulní (bubeník se už jí už naučil), nechyběla koncertní šleha „Amen & Attack“ a bez duchařiny „Armata Strigoi“ by večer nebyl kompletní. Milým překvapením bylo zařazení i novinkové „Let There Be Night“, která už na desce odhalila, že epická rovina vlkům sluší. Dramaticky rozjetou show uzavřela „Lupus Dei“, které předcházelo Attilovo kázání ve jménu metalu. Došlo i na plameny a hořáky a to při německy zpívané „Kreuzfeuer“. Publikum šílelo, atmosféra dosahovala bodu varu a k dokonalosti chyběl prakticky už jen větší sál. Na menším pódiu kulisy a scéna ala kostel opticky nevyzní tak, jako na velkém place. I tak šlo o jeden z největších power metalových svátků letošního roku. POWERWOLF jsou novým metalovým náboženstvím. Jsou skutečnými hudebními křižáky, kteří podmaňují starý kontinent. Čechy už jim definitivně padly k nohám. Fotil David Havlena.

Brzy je tu máte zpátky. Mrkněte, celý rozhovor s kapelou už zítra.

text/foto/video: David Havlena

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace