Nový Spark
venku od 1. července
MACOCHA vydává album, které strhává do propasti

MACOCHA vydává album, které strhává do propasti

Z hlubin Moravského krasu se dnes vynořilo debutové album kapely MACOCHA. Borci snoubí agresivní riffy se zlověstnými melodiemi a vše halí do závoje tmy. Jste-li fanoušky zvuku kytar švédského death metalu a máte rádi barevný metal, který se nebojí balancovat mezi jednotlivými sub-žárny, pak může být novinka pro vás.

MACOCHA se skládá z veteránů zaniklých kapel jako hardcorový GOT A WOLF a výrazně jemnější BEPS‘N’JOHNNIES. Své eponymní album nahráli ke konci roku 2023 v legendárním Kohlekeller studio (ABORTED, POWERWOLF, DYMYTRY, KANONENFIEBER…). Kapela převzala svůj název podle ikonického místa v Moravském krasu, kterým je největší propast ve střední Evropě a je opředena temným folklórem. Členové kapely jsou fanatickými uctívači kytarového pedálu HM-2, ten svým zvukem připomíná motorovou pilu a definoval tak žánr švédského death metalu. Odsud si vypůjčili svoji melodičnost, ale zároveň na albu čerpají z dalších sub-žánrů, jako black metal, doom, hardcore a další. Svými texty se MACOCHA noří do témat smrti, marnosti, beznaděje, hledání smyslu života a lidské morálky. Pro toho, kdo se nebojí do lesa sám a potmě, je o silný a introspektivní zážitek postaráno.


Album je k dispozici zdarma na všech streamovacích službách, Bandcampu a Youtube. Pro ty z vás, kterým je rituál poslechu z fyzického nosiče blízký, nechť je dobrou zprávou, že na podzim tohoto roku se můžete těšit i na vinylovou desku. Ta je aktuálně ve výrobě a kapela si ji vydává formou samizdatu.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace